Biedroneczki z płockiej "14" na warsztatach "Poznaj swoją rzekę"

Wydarzenie dodał(a) Ewa Chylińska

25 stycznia br. dzieci z grupy Biedroneczek Miejskiego Przedszkola nr 14 w Płocku wzięły udział w warsztatach „Poznaj swoją rzekę" zorganizowanych przez Fundację „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej Młodzi Razem” w ramach projektu pn. „Z Tumskiego Wzgórza spoglądam na Wisłę, królową polskich rzek”. Celem warsztatów było zapoznanie dzieci z wartościami kulturowymi, krajobrazowymi i historycznymi Wisły oraz Wzgórza Tumskiego.

Biedroneczki zapoznały się ze środowiskiem przyrodniczym charakterystycznym dla dolin rzecznych oraz zagrożeniami dla rzek i przyrody. Dowiedziały się także, jaki one same mają wpływ na przyrodę oraz jak swoim zachowaniem mogą zmniejszyć negatywne oddziaływanie na środowisko.

Dzieci były zainteresowane zagadnieniami ochrony środowiska, dlatego z zaangażowaniem uczestniczyły w warsztatach, zaznaczały na mapie rzekę Wisłę oraz położenie naszego miasta. Na koniec spotkania z przedstawicielem Fundacji, dzieci pokolorowały obrazek przedstawiający Polskę i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie.

od Ewa Chylińska

do Ewa Chylińska