Bajkowy Dzień Babci i Dziadka w Ekoludkach w Kostrzynie nad Odrą

Wydarzenie dodał(a) Magdalena Jarek- Rogowska

Życzenia, łakocie, laurki, prezenty, całusy, uściski i wiele, wiele innych wspaniałości – tym wszystkim zostali obdarowani wyjątkowi goście, którzy odwiedzili naszych przedszkolaków. Babcie i dziadkowie to osoby, które szczególnie zasłużyły na tak wyszukany i cenny prezent jak miłość wnuków. Ten szczególny dla nich dzień postanowiliśmy uczcić w każdej grupie w zupełnie inny, aczkolwiek wyjątkowy sposób. To właśnie oni, zaraz za rodzicami są najważniejszymi osobami w życiu każdego małego człowieka. Świętowanie w Ekoludkach zaczęliśmy od grupy 3-latków, która 19 stycznia wraz z panią Kariną przedstawiła drogim babciom i dziadkom krótką historię przedszkolaka, która zachwyciła wszystkich rytmicznymi tańcami, pięknymi wierszami, a także piosenkami rozgrzewającymi serca najbliższych. Na koniec każde dziecko dumnie podeszło do swoich dziadków i wręczyło piękną, kolorową laurkę. Dzień później, 20 stycznia uroczystość Dnia Babci i Dziadka obchodzono w grupie 4-latków. Chłopcy przystrojeni w muchy, a dziewczynki w kolorowe kwiatki pod czujnym okiem pani Gosi pięknie śpiewały piosenki i recytowały wiersze zadedykowane dla swoich najukochańszych gości. Przejęcie i fascynacja nie opuszczały ani przedszkolaków, ani dziadków. Najbliżsi przyglądali się dumnym przedszkolakom z należytą uwagą i przejęciem. W tak wzruszającej chwili dostrzec można było łezki kręcące się w oku każdej babci i każdego dziadka. Na koniec przedstawienia, 4-latki zaniosły swoim gościom podarunek, kawałek ciasta, a na dodatek jak wisienka na torcie przytulili się i pocałowali, szepcząc do ucha: „Kocham Cię babciu! Kocham Cię dziadku!”. Przyszedł czas na grupę 5- i 6-latków, które w tym roku w ramach realizacji rocznego planu pt: „Razem z książką wchodzę w świat” przygotowali na ten szczególny dzień inscenizację bajek: „O dwunastu miesiącach” i „Królewna Śnieżka”. 24 stycznia Dzień Babci i Dziadka obchodzono w grupie 5-latków. Przejęte przedszkolaki wraz z panią Ireną i panią Magdą przygotowywały się w ciszy i skupieniu do swojego przedstawienia. Licznie zgromadzeni dziadkowie z wielkim zniecierpliwieniem oczekiwali na występ wnuków. Nietuzinkowa gra aktorska 5-latków zadziwiła wszystkich zgromadzonych, a widownia oszalała z zachwytu nagradzając dzieci gromkimi prawami. Po bajce o dwunastu miesiącach, dzieci wyrecytowały wiersze i zaśpiewały piosenki zadedykowane bezpośrednio do babci i dziadka, a następnie zaprosiły gości na poczęstunek i wręczyły im podarunek. Cykl obchodów uroczystości Dnia Babci i Dziadka zakończyła grupa 6-latków, która 26 stycznia niczym profesjonalni aktorzy odegrała bajkę pt. „Królewna Śnieżka”. Wyjątkowych gości przywitała pani Kasia, po czym starszaki odśpiewały piosenki trafiające prosto do serc najbliższych. Część grupy wcieliła się w 12 miesięcy, które złożyły dziadkom piękne życzenia na cały rok, a następnie pani Agata zaprosiła dziadków na drugą część przedstawienia. Dziadkowie z uwagą i wzruszeniem oglądali ostatni przedszkolny występ swoich wnuków, po czym nagrodzili ich brawami, a dzieci wręczyły z uśmiechem na twarzy, przygotowane wcześniej przez nich drobiazgi symbolizujące miłość i oddanie.

W niesamowicie miłej atmosferze minęły 4 dni świętowania Dnia Babci i Dziadka, a to wszystko po to, aby każdy z nich mógł poczuć się w tym dniu wyjątkowo. Serdeczne podziękowania za trud i zaangażowanie w wychowaniu, a także moc życzeń oraz całusów na cały rok dla wszystkich dziadków życzą Ekoludki!

Agata Kuza    Magdalena Jarek - Rogowska

od Magdalena Jarek- Rogowska