Bajka Indyjska w MP93

Wydarzenie dodał(a) Dorota Kozioł- Żurawska

W roku szkolnym 2016/17 realizujemy w naszym przedszkolu  roczny plan pracy "Podróże z literaturą". Jednym z celów jest budzenie zainteresowania książką przez zabawy literacko – teatralne, plastyczne i techniczne. Zależało nam również, aby zaprosić rodziców do wspólnych zabaw i podróży z literaturą. W ramach takich zajęć,  przygotowany został cykl  wieczorków literackich  " Z bajką odkrywamy świat". Tym razem zaprosiliśmy rodziców i dzieci do Indii. Przygodę rozpoczęliśmy lotem balonem, w trakcie którego spotkało nas wiele atrakcji tj. burza, wichura czy nawet lądowanie na drzewie. W trakcie spotkania oglądaliśmy zdjęcia z różnych zakątków Indii przedstawiające nie tylko wspaniałe widoki, ale również zabytki i codzienne życie zwykłych ludzi. Mieliśmy również okazję zaszaleć przy rytmach bollywoodzkich piosenek, wzorując się układami tanecznym z słynnych filmów tj. "Czasem słońce, czasem deszcz". Poznaliśmy również tajemnicze zapachy indyjskich przypraw, których smak wcale nie przeszkodził dzieciom w słodkiej uczcie. W ramach wieczorku literackiego mogliśmy usłyszeć bajki "Żółw gaduła" oraz "Lew i zajaczek". "Jeżeli po przeczytaniu tych bajek nauczycie się choć trochę panować nie nad innymi, lecz nad sobą, jeżeli wyciągniecie z nich dla siebie choć trochę życiowej nauki, będzie to również dobrym dziełem, sporządzonym przez starą mądrość indyjską." (fragment od Redakcji).

Na zakończenie, przy dźwiękach indyjskiej muzyki relaksacyjnej dzieci wraz z rodzicami, kolorowały mandale. Spotkanie wszystkim bardzo się podobało, a Indie uchyliły nam rąbka swych wspaniałych tajemnic.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć:

od Dorota Kozioł- Żurawska

do Dorota Kozioł- Żurawska