Śnieżne zabawy

Wydarzenie dodał(a) Agnieszka Przedszkole

10.01.2017 r. Maluszki rozwijały umiejętność klasyfikowania, rozwijały wyobraźnię i inwencje twórczą oraz doskonaliły poczucie rytmu i umiejętności wokalnych. Na początku dzieci miały za zadanie ułożyć obrazek z części i opisać co znajduje się na obrazku i po czym poznać, że to właśnie zima. Następnie wykonaliśmy improwizację ruchową z białymi chusteczkami przy „Walcu łyżwiarzy” (E. Waldteufel). Podczas tej improwizacji dostosowywaliśmy ruch do tempa, dynamiki i charakteru muzyki. Nasze chusteczki wirowały, spadały, unosiły się w górze niczym piękne łyżwiarki. Również nie mogło zabraknąć zabaw rytmiczno-ilustracyjnych przy naszej piosence pt. „Bałwanki rymowanki”. W rytm muzyki zamieniliśmy jednego z Maluszków w bałwanka. Przedszkolaki wzięły także udział w zabawie ruchowo-naśladowczej pt. „Zimowe zabawy”, gdzie jedna osoba pokazywała, a pozostałe odgadywały zimowe zabawy na śniegu. Natomiast podczas zabawy pt. „Co pasuje do zimowych zabaw” Maluszki spośród obrazków wybierały te, które pasują do zimowych zabaw. Dziś jako pracę plastyczną wykonaliśmy „Zimowy krajobraz”. Zaśnieżone drzewka  wycięte z białego materiału, naklejaliśmy na zieloną i niebieską kartkę papieru na której pojawił się srebrzysty śnieżek. Zasypane śniegiem drzewa patrzą w dal przed siebie, może każde z nich chce zobaczyć ciebie. Wtedy ty posypiesz paluszkami odbijesz śnieżek biały, który będzie cicho prószył pomiędzy drzewkami.

Red: Agnieszka Pleśniak

od Agnieszka Przedszkole