"Kolędujmy wszyscy wraz..." w Przedszkolu nr 15 w Stalowej Woli

Wydarzenie dodał(a) Maria Kupiec

Już po raz piąty 03.01.2017 r. w naszym przedszkolu odbył się przegląd kolęd i pastorałek. Inspiracją do zorganizowania przeglądu była pastorałka zespołu Skaldów pt. „Będzie kolęda” i jej słowa: „Kolędujmy wszyscy wraz bo już na to wielki czas...” W tym roku kolędowaliśmy wraz ze starszymi chórzystkami z Peuellarum Cantus z PSP nr 11 pod kierownictwem Pani K. Pisery. Uczennice zaśpiewały między innymi: „W dzień Bożego Narodzenia”, „Jam jest Dudka”, „Jezus Malusieńki” oraz grały na instrumentach perkusyjnych np.: bum, bum rurkach, metalofonach, a także na pianinie. Przedszkolaki z każdej grupy wiekowej prezentowały kolędy  i pastorałki, a dzieci z grupy najstarszej grały na instrumentach perkusyjnych. Następnie cała społeczność przedszkola śpiewała kolędy, np.: „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Lulajże Jezuniu”.  Poprzez wspólne śpiewanie kultywujemy tradycję kolędowania. Uczennice ze szkoły podstawowej i przedszkolaki mogły zaprezentować swoje umiejętności muzyczne i dorobek artystyczny. Nastąpiła integracja starszych koleżanek (w większości absolwentek naszego przedszkola) z przedszkolakami. Były też rozmowy, wspomnienia, szukanie siebie wśród zdjęć na tablach w holu przedszkola. Aby tradycji stało się zadość wszyscy kolędnicy otrzymli poczęstunek. Wspólne kolędowanie w okresie Bożego Narodzenia jest jedną z najmilszych imprez w przedszkolu.

Maria Kupiec

od Maria Kupiec