Choinka Nadziei 2017 w Libiążu

Wydarzenie dodał(a) Jolanta Januszkiewicz

Ogłoszona przez Fundację Arka, ogólnopolska akcja „Choinka Nadziei” stała się już tradycją w Przedszkolu Samorządowym nr 2 w Libiążu. "Choinki Nadziei"  łączą pokolenia, podkreślają wrażliwość na potrzeby ludzi starszych, osamotnionych. Nasze Choinki stanowiły symbol integracji przedszkolaków z ludźni niepełnosprawnymi. 19 XII 2016 r. o godz 9:30 w ramach udziału w ogólnopolskiej akcji „Choinka Nadziei”  do naszego przedszkola przybyli goście, zaproszeni na przedświąteczne spotkanie zorganizowane przez panią Jolantę Januszkiewicz i panią Małgorzatę Budniak. Zielone drzewko otrzymaliśmy od zaprzyjaźnionego Koła Łowieckiego „Daniel” z Libiąża i Chełmka. Maluszki z grupy z grupy II pod kierunkiem p. Małgorzaty Budniak wykonały łańcuch na choinkę, 4-latki z grupy VII samodzielnie wykonały ozdoby choinkowe i samodzielnie ubrały choinkę. Z kolei starszaki pod kierunkiem p. Elżbiety Drabik również wykonały ozdoby choinkowe ale i też zaprezentowały zaproszonym gościom program artystyczny „Jasełka”. W trakcie spotkania, uroczystego przekazania „Choinki Nadziei” dokonała Dyrektor przedszkola pani Katarzyna Mocny wraz  z Kierownikiem Oświaty Libiąż panią Magdaleną Koperniak. Choinka Nadziei została złożona na ręce pana Piotra Świstaka - Kierownika Fundacji im. Brata Alberta z Libiąża. Organizator zadbał również o słodki poczęstunek dla gości i upominki. Każda zaproszona osoba została obdarowana świątecznym prezentem zasponsorowanym przez panią Małgorzatę Budniak. Wzruszenie ogarnęło wszystkich uczestników spotkania. Mamy nadzieję, że stałe uczestnictwo w akcji „Choinka Nadziei” zaowocuje propagowaniem wzorców godnych naśladowania  a przede wszystkim w pozytywnym budowaniu relacji międzyludzkich.

od Jolanta Januszkiewicz

do Jolanta Januszkiewicz