Finał konkursu "Moja Książeczka" w Przedszkolu nr 2 z Hajnówki

Wydarzenie dodał(a) Beata Środa

8 grudnia z Miejskiej Bibliotece Publicznej nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu literacko – plastycznego pt. „Moja książeczka” organizowanego na terenie Przedszkola nr 2 w Hajnówce. Dzieci wraz z rodzicami tworzyły własną książkę - ilustrując ją do znanego już wiersza/ opowiadania lub tworząc swoją historię. Całą uroczystość uświetnili zaproszeni goście: pani Jolanta Stefaniuk- inspektor oświaty i sportu Urzędu Miasta w Hajnówce; pani Alla Gryc- dyrektor Miejskiej Biblioteki w Hajnówce, pani Natalia Gierasimiuk- prezes fundacji „ONI  TO MY” oraz dyrektor Przedszkola Nr 2 w Hajnówce - pani Iwona Raszkiewicz.Zanim nastąpiło ogłoszenie wyników pani Natalia Gierasimiuk opowiedziała zebranym gościom "Bajkę o powstaniu żółwia". Dzieci i dorośli słuchały jej z dużym rozbawieniem. Po wręczeniu nagród i wyróżnień wszyscy mogli zapoznać się z treścią opowiadania „Kosmiczny mecz” napisanego przez mamę Arka, a zilustrowanego przez chłopca, które to opowiadanie zdobyło I miejsce. Następnie wszystkich gości zaproszono na poczęstunek i obejrzenie książek stworzonych w ramach konkursu. Konkurs zakończony został podsumowującym mottem: „Dzień bez książki jest dniem straconym”.

Organizatorzy: dyrektor Iwona Raszkiewicz, zespół ds. promocji czytelnictwa: Bożena Janicka, Beata Środa, Kamila Zin, Agata Majewska-Iwaniuk

od Beata Środa

do Beata Środa