XXI Wojewódzki Przegląd Kolęd i Pastorałek Domów Pomocy Społecznej

Wydarzenie dodał(a) Magdalena Jarek- Rogowska

XXI Wojewódzki Przegląd Kolęd i Pastorałek Domów Pomocy Społecznej 9.12.16 r. w Kostrzynie nad Odrą

Kolędowanie to tradycja istniejąca w Polsce od dawien dawna. Nasze dzieci miały okazję gościnnie uczestniczyć w corocznym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez Dom Opieki Społecznej w Kostrzynie nad Odrą, który odbył się 9 grudnia na ECS Kręgielni o godz. 11:00. Od rana w grupie 6-latków panowała radosna atmosfera, a w powietrzu unosiło się przejęcie całym wydarzeniem. Dzieci odświętnie ubrane wyczekiwały momentu prezentacji na pięknie przystrojonej scenie. Kolędowanie rozpoczęło się od występu gospodarzy zespołu „Echo dębowego lasu" z Domu Opieki Społecznej w Kostrzynie nad Odrą, podczas którego dwunastu przedszkolaków stało na środku sceny trzymając świece symbolizujące dwanaście miesięcy. Po wspólnym odśpiewaniu pastorałki, zaproszeni goście na scenie wygłosili krótkie przemówienia oraz złożyli gorące świąteczne życzenia dla wszystkich zgromadzonych gości na widowni, a także dla uczestników przeglądu. Po części oficjalnej, która stała się tradycją niniejszego przeglądu przyszedł czas na występy. Spotkanie otwierały dzieci z grupy 6-latków w przygotowanym krótkim, a zarazem treściwym przedstawieniu. Dzieci świetnie poradziły sobie z nową sytuacją i niczym zawodowi artyści wystąpili przed dużą publicznością, bez cienia zdenerwowania. Po wszystkim zostaliśmy nagrodzeni gromkimi brawami, a na twarzach wielu ludzi malował się uśmiech i refleksja. Gdy nasi najmłodsi artyści ochłonęli po niesamowitym występie, w nagrodę za ogromną odwagę zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek, a na ręce nauczycielek zostały złożone podziękowania dla całego przedszkola.

Agata Kuza Kasia Marczewska z grupy 6-latki

od Magdalena Jarek- Rogowska