Mikołajki w Ekoludkach w Kostrzynie nad Odrą

Wydarzenie dodał(a) Magdalena Jarek- Rogowska

Mikołajki w Przedszkolu Miejskim nr 3 „Ekoludki” w Kostrzynie nad Odrą

„Nasz kochany Święty Mikołaj!”…Tak mówią o nim dzieci. 6 grudnia to wyjątkowa data, ponieważ właśnie wtedy na twarzach wielu dzieci na całym świecie rysuje się radość. Dzień ten był niezwykle radosny i pełen wrażeń dla wszystkich przedszkolaków. Już od rana na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, a panie ubrane w czapki mikołajowe i uśmiech od progu wszystkich witały. W całym przedszkolu rozbrzmiały w tym dniu świąteczne piosenki, które umilały ten wyjątkowy dzień i wprawiały w radosny nastrój oczekiwania na Mikołaja. Zaraz po śniadaniu z górą prezentów odwiedzili nas Moto-Mikołaje. Po odśpiewaniu piosenek i wykonaniu wspólnych zdjęć, Moto-Mikołaje rozdali wszystkim dzieciom paczki i odjechali, aby nieść radość i uśmiech innym kostrzyńskim przedszkolakom. Uśmiech dziecka i ten błysk w oku w momencie otrzymania paczki od Mikołaja uwiecznione zostały na licznych zdjęciach przez panią Anetkę.

Emocje opadły, a dzieci dokładnie zapoznały się z zawartością paczki, przyszedł wtedy czas na poczęstunek i odpoczynek. Niestety panie miały inne plany wobec swoich wychowanków. W przedszkolu słychać było głośny dzwonek Mikołaja, ku zdziwieniu dzieci w drzwiach stanął Święty Mikołaj z długą brodą i panią Mikołajową u swego boku. Przedszkolaki stały w osłupieniu nie mogąc uwierzyć, że to jeszcze nie koniec atrakcji. Wielki worek skrywał wiele wspaniałych prezentów. Jednym z nich były bilety do sali zabawa „Smerfoland”, do której oczywiście dzieci udały się wraz z Mikołajem. Lista prezentów rosła, a worek jakby był gumowy, zdawał się co raz większy i większy… W między czasie, gdy maluchy świetnie bawiły się w sali zabaw, 5- i 6-latki brały udział w mikołajkowej dyskotece, podczas której towarzyszyła im pani Mikołajowa. Starszaki tańczyły w rytmach świątecznych i dyskotekowych utworów muzycznych, tworząc wraz ze swoimi paniami przeróżne figury taneczne. Następnie 5- i 6-latki udały się wraz z panią Mikołajową na zabawę do „Smerfolandu”, a maluszki wybrały się wraz z Mikołajem i swoimi paniami na dyskotekowe szaleństwo. Zabawę taneczną zakończyła wizyta – niespodzianka. Przedszkole odwiedziła pani policjant Marzena Korzik, która przybyła z upominkami dla wszystkich dzieci. Krótkie, ale niezwykle radosne spotkanie zostało uwiecznione na wspólnej fotografii, a przedszkolaki wypowiedziały głośno gorące „Dziękuję!”. Po wszystkim był czas na odpoczynek i chwilę relaksu, aby ochłonąć po licznych atrakcjach. Jednak najważniejsze było jeszcze przed nami. Po ciepłej i pysznej zupie każdą grupę jeszcze raz odwiedził nasz kochany Święty Mikołaj, tym razem z górą paczek dla każdego dziecka oraz pięknie zapakowanymi niesamowitymi zabawkami, które otrzymała każda grupa do swojej sali przedszkolnej. Emocje w tym momencie sięgnęły zenitu, a radość trudno było opisać słowami. Uściskany Mikołaj opuścił przedszkole z ogromnym uśmiechem na twarzy.

Oczekiwane cały rok Mikołajki minęły w bardzo miłej atmosferze i przyniosły naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, a niektórzy z nich już od jutra nie będą mogli doczekać się kolejnej wizyty Świętego Mikołaja. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich ludzi dobrego serca, którzy zaangażowali się w organizację całego ekoludkowego wydarzenia oraz bezinteresowną pomoc, która sprawiła, aby ten dzień był naprawdę wyjątkowy.

Agata Kuza, Magdalena Jarek-Rogowska

od Magdalena Jarek- Rogowska