II Przedszkolny Konkurs Recytatorski pt. "JESIENNY WIERSZYK"

Wydarzenie dodał(a) Joanna Podlasińska

24 listopada 2016 r. w Przedszkolu nr 10 w Malborku odbył się II Przedszkolny Konkurs Recytatorski pt. Jesienny wierszyk".

Jego celem było:

- stwarzanie okazji do zaprezentowania znajomości literatury przez dzieci,

- rozbudzanie zainteresowań pięknem polskiej literatury,

- ukazanie piękna i oznak jesieni.

W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 14 uczestników z siedmiu malborskich przedszkoli ( 4 przedszkola niepubliczne i 3 przedszkola publiczne). Jury, w składzie: Pani Danuta Silezin (nauczycielka języka polskiego), Pani Magdalena Guzow ( logopeda, nauczycielka języka polskiego) oraz Pan Krzysztof Lipiec ( pisarz, artysta- rzeźbiarz) wyłoniło sześciu laureatów, spośród których troje dzieci otrzymało NAGRODY:

1. Amelia Opałka - 4 lata, wiersz pt. "Jeż" (Przedszkole Niepubliczne "Bajka", nauczyciel: Pani Zofia Zalewska - Dymek)

2. Aurelia Poznańska - 3 lata, wiersz pt."Jesienny pociąg" (Przedszkole Niepubliczne "Bratek", nauczyciel: Pani Natalia Ossowska)

3. Alicja Maćkiewicz - 6 lat, wiersz pt."Jesienny pociąg" (Przedszkole nr 5 w Malborku, nauczyciel: Pani Elżbieta Więckiewicz)

Przyznano również trzy WYRÓŻNIENIA:

1. Lena Maliszewska - 4 lata,wiersz pt." Jesienny pociąg", (Przedszkole Niepubliczne "Czerwony Kapturek", nauczyciel: Pani Katarzyna Pietrzak, Pani Katarzyna Lutak)

2. Kinga Wyrembska - 6 lat,wiersz pt." Jesień u fryzjera",(Przedszkole nr 8 w Malborku, nauczyciel: Pani Dorota Muchowska, Pani Jadwiga Konicz)

3. Igor Żebrowski - 6 lat, wiersz pt. " Jesien u fryzjera" (Przedszkole nr 8 w Malborku, nauczyciel: Pani Dorota Muchowska, Pani Jadwiga Konicz)

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały upominki i dyplomy.

Uczestnicy oceniani byli przez jury pod kątem: interpretacji (gesty, mimika twarzy), pamięciowego opanowania tekstu, dykcji. Dodatkowy punkt przyznano za strój lub rekwizyt.

Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród malborskich przedszkoli, dlatego planowana jest jego kolejna edycja w przyszłym roku.

Koordynatorkami konkursu były: Teresa Wdowiak, Joanna Podlasińska

od Joanna Podlasińska