DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA w Miejskim Przedszkolu nr 5 im. Kubusia Puchatka

Wydarzenie dodał(a) Monika Iwaniuk

Dzień Przedszkolaka to święto, które na stałe wpisało się w kalendarz ważnych uroczystości przedszkolnych. Dzień ten stanowi doskonałą okazję do świętowania. W tym roku 20 września starszaki z Miejskiego Przedszkola Nr 5 w Sokołowie Podlaskim: „Smerfy”, „Muchomorki”, „Misie” oraz „Leśne Skrzaty” zaprezentowały swoim młodszym kolegom z grupy „Tygryski” i „Krasnoludki” inscenizację wiersza Jana Brzechwy pt „Grzyby”. Przedszkolaki wspaniale opanowały treść utworu, wykazały się inwencją twórczą, prezentując jednocześnie barwne stroje, pomimo jesiennej aury na dworze. Drugą część obchodów Dnia Przedszkolaka stanowiło tradycyjne dla naszej placówki Święto Pieczonego Ziemniaka. Z tej okazji najmłodsi wzięli udział w poszukiwaniu ziemniaków ukrytych w ogrodzie przedszkolnym. Każda z grup miała za zadanie policzyć zebrane ziemniaki. Następnie dzieci rzucały je do skrzynek z pewnej odległości. Była też nauka angielskiej wyliczanki o ziemniaczkach. Na zakończenie przedszkolaki obserwowały, w jaki sposób pan Krzysio piecze dla nich ziemniaki. To był bardzo mile spędzony dzień.

„Z okazji Dnia Przedszkolaka życzymy Rodzicom, by ich dzieci wychodziły i wracały do domu z uśmiechem na twarzach, a im samym towarzyszyło przekonanie, że przedszkole to doskonałe miejsce sprzyjające rozwojowi i poznawaniu świata.” – napisał w swoim liście Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak.

od Monika Iwaniuk

do Monika Iwaniuk