Owocowe przekąski Pani Jesieni

Wydarzenie dodał(a) Ewa Parfieniuk

Jesień to czas zbioru owoców i robienia z nich różnego rodzaju przetworów i potraw. Wiedząc o tym, iż owoce są źródłem wielu cennych witamin na zajęciach zachęcamy dzieci do ich spożywania. Dlatego też 3-latki z grupy VI w ostatnim tygodniu września poznawały różnego rodzaju owoce - ich nazwy, kształty, kolory, a także smaki. Najlepszym sposobem na przekonanie przedszkolaków do spożywania owoców są działania praktyczne. W ramach takich działań trzylatki samodzielnie wykonały pyszne owocowe szaszłyki. Przedszkolaki z ogromnym entuzjazmem podeszły do tego zadania, wiedząc, że przed rozpoczęciem pracy trzeba umyć rączki, produkty oraz założyć chusteczkę. Największą frajdę sprawiło dzieciom nadziewanie owoców na wykałaczkę i oczywiście jedzenie gotowych szaszłyków.

od Ewa Parfieniuk

do Ewa Parfieniuk