Wizyta Kangurków i Żuczków w Straży Pożarnej

Wydarzenie dodał(a)

W dniu 19 października 2016 r., przedszkolaki z grupy Kangurków i Żuczków, wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu. Celem wycieczki było poznanie, kształtowanie świadomości znaczenia i charakteru pracy strażaków. Po przybyciu przedszkolaków na miejsce jeden ze strażaków przywitał dzieci serdecznym uśmiechem i życzliwością, chętnie opowiadał im o swojej pracy, która jest pracą bardzo niebezpieczną i odpowiedzialną. Dużo radości sprawił dzieciom pokaz umundurowania oraz narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w pracy strażaków, jednak największą atrakcją była możliwość przymierzenia prawdziwego hełmu i odzieży strażackiej oraz pokaz zjazdu po rurze, do akcji ratunkowej. Dzieci zwiedziły również pomieszczenia, w których odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach oraz salę wypoczynkowo – konferencyjną. Starszaki wysłuchały, którymi pojazdami strażacy wyjeżdżają do wypadków, a którymi gaszą pożary, obejrzały również wyposażenie pojazdów i łodzi ratowniczych. Dzięki tej pouczającej wycieczce nasze przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega praca strażaka, jak zachować się w czasie pożaru oraz jakim sprzętem w swojej pracy posługują się strażacy. Po wizycie w straży dzieci przyznały zgodnie, że ten zawód bardzo im się podoba. Kto wie, może któryś z nich zostanie, strażakiem?

od

do