Ciasto marchewkowe u Starszaków i Zerówki w "Akademii Rozwoju"

Wydarzenie dodał(a) Joanna Przedszkole

Marchewka to zdrowe warzywo, które jest idealnym dodatkiem do sałatek i zup, ale również doskonale nadaje się jako składnik ciasta. Przedszkolaki z Grupy II i III przekonały się o tym w bardzo pyszny sposób, gdyż 13.10.2016 r. upiekliśmy ciasto marchewkowe. Przedszkolaki mogły skorzystać ze specjalnie przygotowanego dla nich przepisu. Na początku dokładnie go przeanalizowaliśmy, poznaliśmy potrzebne składniki oraz proporcje doskonaląc umiejętności matematyczne. Po dokładnym umyciu rączek, przygotowaniu stanowiska pracy, potrzebnego sprzętu oraz wszystkich produktów zabraliśmy się z zapałem do pichcenia. Po dodaniu wszystkich składników, każdy z nas chciał się zmierzyć z wyzwaniem, jakim było wymieszanie tak ogromnej ilości ciasta. Kiedy ciasto było już gotowe, wlaliśmy je do formy, która następnie „powędrowała” do przedszkolnego piekarnika. Zapachy z kuchni roznosiły się po całym przedszkolu, po długim (jak dla nas) oczekiwaniu przyszedł czas na degustację. Zajadaliśmy, aż nam się uszy trzęsły. Ciasto marchewkowe bardzo nam zasmakowało, a niejeden z nas odkrył w sobie nowy talent kulinarny (jak również talent do pałaszowania smakołyków.

od Joanna Przedszkole

do Joanna Przedszkole