Dzień Chłopaka u Starszaków "Akademia Rozwoju"

Wydarzenie dodał(a) Joanna Przedszkole

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola np.: o Dniu Babci, Dniu Mamy, Dniu Taty czy o urodzinach. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu w Grupie II odbyła się uroczystość przyjęcia chłopców do grona „Niezwykle uprzejmych chłopców -“ dżentelmenów”. Aby zdać test chłopcy musieli się wykazać w kilku konkurencjach, które przygotowałyśmy dla nich. Na początek na podstawie wiersza P. Okrój "Dzień chłopaka" wyjaśniliśmy sens uroczystości. Dziewczynki określiły cechy uprzejmego chłopaka. Następnie przystąpiliśmy do części głównej. Podczas zabawy "Golimy brody" dziewczynki miały za zadanie ogolić brodę koledze używając drewnianych patyczków. Zorganizowaliśmy quiz dla chłopców pt. "Savoir-vivre". Pierwszym zadaniem było przedstawienie czynności, jakie wykonujemy przed jedzeniem, podczas drugiej zabawy z tej serii "Zgadownica" - chłopcy rozpoznawali i nazywali sztućce po dotyku i łączyli z naczyniami, z którymi je wykorzystujemy. Trzecim zadaniem było określenie za pomocą czerwonych i zielonych symboli poprawnej lub błędnej odpowiedzi na pytania dotyczące tematu. Na zakończenie odbyła się ceremonia przyjęcia do grona "Niezwykle uprzejmych chłopców - dżentelmenów". Chłopcy po poprawnym zdaniu testu niedokończonych zdań, wypili "Eliksir uśmiechu" (sok z cytryny) z radosną minką i zjedli "Ciasteczka życzliwości", które mają magiczną właściwość - jeśli zje je chłopak niegodny wstąpienia do klubu, wówczas wyrastają mu ośle uszy. Wszyscy się wzajemnie obserwowaliśmy, ale nikomu nie wyrosły, dlatego nasze jury składające się z dziewczynek, wręczyło chłopcom dyplomy, złożyło życzenia i uściskało serdecznie. Z okazji Dnia Chłopaka życzymy wszystkim chłopcom i małym i dużym wiele uśmiechów, a mało złości, jak najmniej smutków, dużo radości.

od Joanna Przedszkole

do Joanna Przedszkole