Odlotowe lekcje

Wydarzenie dodał(a) Urszula Kapuścik

20 oraz 23 września w Przedszkolu nr 12 mieliśmy naprawdę niezwykłych gości! Odwiedzili nas: puszczyk – Dodo, płomykówka – Simoon, pustułka – Rudek, puchacz – Koko, puszczyk Brunatny – Azjan wraz ze swoimi opiekunami. Każde dziecko w naszym przedszkolu wzięło udział w „Odlotowej lekcji" zorganizowanej przez stowarzyszenie Ptaszyniec. Pokaz realizowany był w formie warsztatów, w które zaangażowane były dzieci. Przedstawiciele stowarzyszenia w przystępny sposób opowiadali o trybie życia, zwyczajach i upodobaniach prezentowanych ptaków. Uczestnicy mogli osobiście poznać ptaki prezentujące swoje „wdzięki", zobaczyć ich lot oraz posłuchać szumu sokolich skrzydeł i wręcz niesłyszalnego lotu sowy płomykówki. Trzeba przyznać, że „Odlotowa lekcja" jest z pewnością ciekawą formą edukacyjną, która poprzez zabawę daje możliwość zobaczenia na żywo tego, co w przyrodzie zdarza się niezwykle rzadko. Na zakończenie pokazu dzieci mogły zrobić sobie wspólne zdjęcia m.in. z sową na ramieniu. Chętnych nie brakowało.

od Urszula Kapuścik

do Urszula Kapuścik