Europejski Tydzień Sportu w Przedszkolu nr 6 w Mielcu

Wydarzenie dodał(a) Renata Stachowicz

W dniach od 10.09. - 17.09.2016 roku zorganizowałam w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Mielcu " EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU". Europejski Tydzień Sportu ma na celu promocję sportu i aktywności fizycznej oraz pogłębianie wiedzy na temat ich licznych korzyści. Inicjatywa ta powstała z myślą o wszystkich obywatelach, bez względu na wiek, pochodzenie lub poziom sprawności. Sport i aktywność fizyczna mają znaczny wpływ na dobre samopoczucie obywateli. Niestety poziom aktywności fizycznej w niektórych krajach Europy nie tylko nie rośnie, lecz nawet spada. Odpowiedzią na ten problem jest Europejski Tydzień Sportu. Brak aktywności fizycznej nie tylko negatywnie wpływa na społeczeństwo i zdrowie ludzkie, jest również kosztowny dla gospodarki. Ponadto sport może się przyczynić do wzmocnienia tolerancji i postaw obywatelskich w całej Europie. Promowanie roli sportu jako narzędzia włączenia społecznego pomoże stawić czoła wyzwaniom, przed jakimi stoi europejskie społeczeństwo.

W Przedszkolu nr 6 w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu odbyły się liczne imprezy sportowe m.in:

- „Gimnastyka dla smyka” zajęcia ruchowe w ogrodzie przedszkolnym,

- "Tor przeszkód dla Przedszkolaka",

- „Wycieczka na MOSIR” tereny sportowe Mieleckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji,

- zapoznanie z zasadami gry w badmintona, baseball i piłkę nożną,

- turniej piłki nożnej między grupami III i IV.

od Renata Stachowicz

do Renata Stachowicz