"Bezpieczne wakacje" w Chalinie

Wydarzenie dodał(a) Agnieszka Nowakowska

Gdy lipcowe słońce świeci
do przedszkola idą dzieci.
A gdy sobie tak wędrują,
ręce filtrem nasmarują.
I czapeczki zakładają,
bo przed słońcem się chowają.
Skąd się tego dowiedziały?
Ciocie w przedszkolu im powiedziały!
Jak bezpiecznym być w wakacje,
chociaż kuszą wciąż atrakcje?
Jak bezpiecznie podróżować
i rowerem pedałować?
Jak zachować się,
gdy nieznajomy zaczepi Cię?
Jak zachować się na plaży
i gdy kąpiel Ci się marzy?
Jak górskimi wędrować szlakami,
by uchronić się przed niebezpieczeństwami?
I pod jakim numerem szukać pomocy,
gdy coś się wydarzy w dzień, albo w nocy?
Teraz każdy przedszkolak wie,
jak bezpiecznie w wakacje zachować się!!!

W ramach projektu „Bezpieczne wakacje” w przedszkolu MAŁY EUROPEJCZYK w Chalinie przeprowadzono cykl zajęć o tematyce bezpieczeństwa. Codziennie przenosiliśmy się w różne miejsca, w których dzieci mogłyby spędzać wakacje (góry, lasy, morze, jezioro, wieś, itd.). W toku zajęć przeprowadzono pogadanki, zabawy, prezentowano prezentacje multimedialne i filmy edukacyjne, wykonywano prace plastyczne o tematyce bezpieczeństwa. Podsumowaniem zajęć było nagrodzenie przedszkolaków odznakami oraz dyplomami.

Nauczycielki odpowiedzialne za realizację projektu:

Weronika Krzeszewska
Dorota Maciakiewicz
Agnieszka Nowakowska

Bezpieczne wakacje

Bezpiecznie! …w górach, nad morzem, nad jeziorem, w parku… Przygotuj swoje przedszkole na bezpieczne spędzanie czasu wolnego!

od Agnieszka Nowakowska

do Agnieszka Nowakowska