WAKACJE, ZNOWU SĄ WAKACJE!

Wydarzenie dodał(a) Bajkowa Kraina

W przedszkolu „Bajkowa Kraina” rozpoczeliśmy cykl zajęć z tematyki BEZPIECZNE WAKACJE. Dziś rozmawialismy na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa na kąpieliskach. Na początku dzieci zapoznały się z kolorami flag występujących nad morzem. Od tej pory wiedzą, że kiedy nad morzem jest wywieszona czerwona flaga to pod żadnym pozorem nie można wejść do wody. Nauczyciel również zaprezentował znaki ostrzegawcze, które możemy spotkać na kąpieliskach. Dzieci dowiedziały się także co symbolizują kolory boi, które są umieszczone w wodzie. Po części teoretycznej przeszliśmy do części praktycznej. Nasze przedszkolaki znalazły się na „prawdziwej” plaży. Rozpoczęliśmy od posmarowania skóry kremem do opalania. Każdy przedszkolak wie, że musimy dbać o ochronę skóry, kiedy świeci słoneczko. Nastepnie dzieci spoglądając na kolor flagi musiały zadecydować czy mogą wejść do morza,czy też nie. Kiedy podjęły decyzję musiały postanowić do jakiego koloru boi mogą płynąć. Niestety niektóre dzieci zaczęły się topić, ale na pomoc  ruszyli przedszkolni „ratownicy”. Wszyscy wyszliśmy z tego cali i zdrowi.

Bezpieczne wakacje

Bezpiecznie! …w górach, nad morzem, nad jeziorem, w parku… Przygotuj swoje przedszkole na bezpieczne spędzanie czasu wolnego!

od Bajkowa Kraina

do Bajkowa Kraina