Kreatywne zabawy plastyczne 4-latków

Wydarzenie dodał(a) Jolanta Januszek

20 czerwca obie grupy czterolatków wzięły udział we wspólnych zabawach plastycznych. Nasi mali artyści zostali podzieleni na grupy według czterech kolorów podstawowych. Pierwsza grupa odkrywała świat figur w otoczeniu, w obrazach wielkich artystów, a także układała swój własny obraz z wybranych figur geometrycznych. Nieco inne kształty zainspirowały do twórczych działań drugą grupę. Dzieci oglądały różne plamy i wybrały tę która najbardziej zadziałała na ich wyobraźnię. Potem przy pomocy kredek zwykłą plamę zamieniły w obraz. Kolejna grupa eksperymentowała przy wielkiej sztaludze. Dzieci wykonały wspólny obraz bez użycia pędzelków. Tym razem za narzędzia do malowania posłużyły widelce, papierowe rolki i folia bąbelkowa. Czwarta grupa malowała nie tylko bez użycia pędzla, ale również powierzchnia, na której powstawał obraz była nietypowa. Dzieci mogły doświadczyć malowania na mleku, używając małej wykałaczki zamoczonej w płynie do mycia naczyń. Pod wpływem ich magicznego dotknięcia na powierzchni mleka tworzyły się barwne wzory, które przypominały kolorowy taniec. Wszystkie działania plastyczne były niezwykle kreatywne i dostarczyły dzieciom dużo radości. W nagrodę za twórczą postawę i artystyczne zaangażowanie wszystkie czterolatki otrzymały malowanki „Ukryte obrazki”.

od Jolanta Januszek

do Jolanta Januszek