Zabawy z językiem angielskim od 3-latków

Wydarzenie dodał(a) Beata Jakowiec-Pióro

Wspólnie z koleżanką postanowiłyśmy stworzyć program z zakresu wczesnego wprowadzania elementów języka angielskiego już od najmłodszych lat. Nazwałyśmy go "Step by step". Główne cele programu to:

• zapoznanie i osłuchanie dzieci czteroletnich z językiem angielskim,
  • uruchomienie naturalnego potencjału zdolności naśladowczych dzieci w kierunku ustnej nauki języka angielskiego,
  • wspieranie działań twórczych dzieci na różnych obszarach aktywności,
  • wzmacnianie wiary we własne możliwości językowe,
  • wspieranie samodzielnych działań dzieci w zakresie komunikacji.

Program relizowany jest w grupie dzieci 3 i 4-letnich. Zaplanowałyśmy jego realizację na dwa lata. Dzieci z wielką chęcią i zaangażowaniem biorą udział w zabawach. Poznały proste zwroty, formy powitania w języku angielskim, liczebniki, nazwy zabawek, kształty, zjawiska pogodowe, nazwy zwierzątek. Osłuchiwały się również z prostymi zwrotami: raise your hand, cross the legs, sit down, stand up, toch your..., show me itp.  Bardzo lubią zabawy ruchowe, śpiewać piosenki oraz uczyć się prostych rymowanek i wierszyków. Słuchały również prostych historyjek. Każda z nas zorganizowała w swojej grupie zajęcia otwarte z rodzicami z cyklu "Mamo, Tato, baw się ze mną". Rodzice dzisiaj nie wyobrażają sobie zajęć i zabaw bez języka angielskiego. Chcą, aby ich dzieci miały jak najczęstszy kontakt z tym językiem. Jako znak rozpoznawczy przygotowałyśmy w swoich grupach taniec do tytułowej piosenki programu "Step by step".

od Beata Jakowiec-Pióro

do Beata Jakowiec-Pióro