Przedszkole nr 15 w Stalowej Woli z tytułem "Przedszkole Talentów"

Wydarzenie dodał(a) Bożena Dąbrowska

Przedszkole nr 15 wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie dla Przedszkoli organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego pt.  "PRZEDSZKOLE TALENTÓW".

Celem podejmowanych działań było - rozwijanie zdolności, kształtowanie samodzielnego twórczego myślenia oraz wzmacnianie motywacji do dalszej pracy. wzmacnianie wiary w siebie. Rozwijanie potencjału dziecka i umożliwienie prezentacji swoich pasji; ukierunkowanie jego rozwoju; pomoc w osiąganiu przez niego sukcesu. Aby osiągnąć wyżej wymienione cele w przedszkolu przeprowadzono  wiele działań rozwijających talenty dzieci. Między innymi  zorganizowano:

- przedszkolne mistrzostwa w grach edukacyjnych" - zorganizowanie gier i zabaw kształtujących umiejętność dodawania i odejmowania u dzieci;

- między przedszkolny  konkurs  recytatorski pod hasłem "Brzechwa i Tuwim dzieciom";

- odbyły się wycieczki po okolicy pn.: "Poznaję swoje otoczenie", które miały na celu wyuczenie nawyku wynajdywania charakterystycznych punktów, mogących ułatwić odnalezienie się w różnych miejscach ( wycieczka do Muzeum Regionalnego, Biblioteki Miejskiej, Apteki, Policji, Parku Miejskiego);

- uroczystości i zajęcia edukacyjne: m.in. „Pożegnanie lata i powitanie jesieni w plenerze”, „Jasełka”  - dostrzeganie powtarzalności następujących po sobie: pór roku,  dni, dat w kalendarzu.

Przystępując do konkursu nasze przedszkole musiało wykonać określone  zadania. Ich zrealizowanie pozwoliło naszej placówce otrzymać tytuł "Przedszkole talentów".

W ostatni dzień karnawału w Przedszkolu nr 15 zorganizowany został międzyprzedszkolny konkurs „Mam talent”, podczas którego dzieci zaprezentowały swoje talenty: muzyczne, taneczne, plastyczne, recytatorskie. Dzieci z Przedszkola nr 15,  Przedszkola nr 3 i Przedszkola nr 18 w Stalowej Woli oraz Przedszkola nr 1 w Nisku wystąpiły przed społecznością przedszkolną, rodzicami, zaproszonymi gośćmi prezentując wcześniej przygotowane wraz ze swoimi nauczycielkami piosenki, tańce, wiersze oraz prace plastyczne. Pierwsze miejsce zajęły wszystkie dzieci, bowiem był bardzo wysoki poziom umiejętności przedszkolaków! Przystępując do konkursu nasze przedszkole musiało wykonać określone  zadania. Ich zrealizowanie pozwoliło naszej placówce otrzymać tytuł "Przedszkole talentów"! Przedszkole to prawdziwy czas i początek kreowania dziecięcych talentów. To pierwszy, bardzo ważny etap edukacji dzieci, który rozbudza zainteresowania i kształtuje osobowość artystyczną przedszkolaków.

od Bożena Dąbrowska

do Bożena Dąbrowska