W wiejskiej zagrodzie

Wydarzenie dodał(a) Urszula Kura

W dzisiejszych czasach bezpośredni kontakt z mieszkańcami wiejskiej zagrody nie jest wcale tak prostą sprawą. Ludzie na wsi rzadziej niż kiedyś, decydują się na prowadzenie gospodarstwa, uprawę pól i hodowlę zwierząt. Stąd nie tylko dzieci z miasta, ale także ich rówieśnicy ze wsi nie mają okazji bezpośrednio poznać wiejskie, małe i duże zwierzątka. Z uwagi na to, zajęcia które odbyły się w Przedszkolu nr 9 im. Bursztynek w Koszalinie były wyjątkowe i niezapomniane. Do dzieci przyjechała bowiem koza Agata. Okazała się ona miłym i wyjątkowo przyjaznym zwierzątkiem. Przedszkolaki mogły pogłaskać, a nawet wydoić kozę, poznać ciekawostki dotyczące tego wiejskiego zwierzątka. Istotnym elementem była także praktyczna lekcja, podczas której dzieci poznawały etapy produkcji masła i sera koziego. Uśmiechom i radości nie było końca. A przedszkolaki z niechęcią wypuściły kozę Agatę z przedszkola. W końcu taki gość to u nas niecodzienne wydarzenie.

od Urszula Kura

do Urszula Kura