Konkurs recytatorski w Przedszkolu nr 1 w Tarnobrzegu

Wydarzenie dodał(a) Agnieszka Grębowiec
ponad 8 lat temu, wyświetleń 2021

"Spotkanie z poezją Stanisława Jachowicza" – to hasło tegorocznego konkursu recytatorskiego zorganizowanego w Przedszkolu nr 1 w Tarnobrzegu w dniu 12 kwietnia 2016 r. Konkurs recytatorski wpisał się w coroczny kalendarz imprez w naszym przedszkolu i odbył się już po raz dziewiąty. Celem konkursu było uwrażliwienie na piękno twórczości naszego rodzimego poety Stanisława Jachowicza, popularyzacja „poezji pokoleń” wśród najmłodszych, ukazanie edukacyjnych przesłanek w wierszach i powiastkach, rozwijanie zdolności recytatorskich u dzieci, oraz pobudzenie dzieci do aktywnego uczestnictwa w życiu przedszkola i rozwijanie umiejętności poprawnej wymowy, właściwej modulacji głosu i pamięci. W konkursie wzięło udział dziewiętnaścioro naszych przedszkolaków, które zgłosiły chęć udziału w konkursie. Dzieci rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci młodsze i dzieci starsze. Pod czujnym okiem szanownej komisji konkursowej w skład, której weszły panie: bibliotekarka, logopeda oraz rodzic recytowały przygotowane wiersze wzbogacone o stroje i rekwizyty. W repertuarze konkursu znalazły się wiersze o Tadeuszku, który więził muszki, o Rózi i jej zwierciadle, o kogutku, który budził chłopca piejąc „Kukuryku!”, o Andzi, która mamy nie słuchała, o chorym kotku i wiele innych zabawnych i pouczających utworów. Spośród wszystkich uczestników komisja wyłoniła laureatów, a pozostałym uczestnikom przyznała wyróżnienia. Dzieci otrzymały wspaniałe nagrody oraz dyplomy.

od Agnieszka Grębowiec

do Agnieszka Grębowiec