W karnawale wszyscy bawią się wspaniale

Wydarzenie dodał(a) Anna Pederska

Karnawał to tradycja przepełniona muzyką i zabawą, balami karnawałowymi. Zabawa karnawałowa dla  przedszkolaków to dzień wyczekiwany. Jest atrakcją lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu emocji i radości. Tak też było w dniu 14.01.2016 r. w naszym przedszkolu. Tego dnia  już od rana w salach pojawiały się kolorowe postacie. Można było spotkać królewny, delikatne motylki, wróżki, biedronki, policjantów, piratów, strażaków, piratów ...  nie sposób wymienić tych wszystkich bajkowych  postaci. Wystrój sali na której po śniadaniu spotkały się wszystkie przedszkolaki  wprowadził ich w radosny nastrój oraz zachęcał do zabawy. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość zaprezentowania na wybiegu swoich kreacji wszystkim uczestnikom zabawy. Bal prowadziły nauczycielki z przedszkola przebrane za Klauna, Czerwonego Kapturka, Biedronkę i Indiankę. Podczas prowadzonych przez nie pląsów na sali robiło się kolorowo, wszyscy świetnie się bawili, uśmiech nie znikał z twarzy dzieciaków mimo zmęczenia. Podczas odpoczynku wszyscy pałaszowali przygotowany specjalnie na tę okazję smakołyki. Po kilku chwilach muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm popularnych przebojów. Kiedy czas zabawy dobiegł końca przedszkolaki z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom  i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było główne zadanie tego balu.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie poczęstunku i pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok !

od Anna Pederska

do Anna Pederska