GWIEZDNY TEATR

Wydarzenie dodał(a) Dorota Perkowska

W styczniu  w naszym przedszkolu miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Maluszki wzięły udział w warsztatach naukowych. Dzieci miały okazje zapoznać się z Układem Słonecznym za pomocą krótkich filmów edukacyjnych połączonych z zabawami edukacyjnymi. Wyobraźnia i zmysły dzieci poruszane były dodatkowo za pomocą odpowiednio dobranych efektów dźwiękowych i świetlnych. W czasie pokazu wykorzystane zostały profesjonalne urządzenia interaktywne: projektor gwiazd, lampy ledowe, laser. Podczas pokazu dzieci poznały Układ Słoneczny, a w szczególności: jak wyglądają planety i czym się wyróżniają, konstelacje gwiazd, Księżyc, Słońce i jego wpływ na życie na Ziemi. Dowiedziały się, że oprócz naszej planety istnieją także inne i być może są zamieszkiwane przez inne istoty. Dzieci stworzyły też własną mapę nieba za pomocą kredy i aluminiowych kulek. Zabawa była wspaniała .

Dorota Perkowska

od Dorota Perkowska