Relacja z konkursu "Szopka Krakowska"

Wydarzenie dodał(a) Magdalena Mazgaj

Idą święta.... Konkurs "Szopka Krakowska" w Samorządowym Przedszkolu nr 187 w dniach 25. 11. 2015 r.

2.12.2015 r. w Samorządowym Przedszkolu nr 187 "Pod Lipami" odbył się konkurs "Szopka Krakowska". Szopki wykonane rodzinnie w domu oraz grupowo w przedszkolu zdobiły hol naszego przedszkola zachwycając swoim urokiem i dając radość oglądającym.

Dnia 2.12.2015 r. odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród. Twórcy szopek przemaszerowali ze swoimi dziełami w uroczystej paradzie. Tu szczególne podziękowania należą się Radzie dzielnicy XV Krakowa za ufundowanie nagród dla twórców. W pierwszy czwartek grudnia, zgodnie z tradycją wszyscy uczestnicy konkursu spotkali się w samo południe pod Pomnikiem Adama Mickiewicza by wziąć udział w konkursie "Szopka Krakowska" organizowanym przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.

W niedzielę, 13.12.2015 r., w Sali Miedzianej Pałacu Krzysztoforów odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów i drobnych upominków dla wszystkich autorów szopek. Po uroczystości wszyscy wesoło się bawili w towarzystwie Krzysztoforka i Dorotki, smakowali okolicznościowego tortu i zwiedzili wystawę szopek. Po tych atrakcjach wspólnie ustaliliśmy, że za rok znów wystartujemy w konkursie bogatsi o nowe doświadczenia.

Magdalena Mazgaj, Bernadetta Prytko

od Magdalena Mazgaj