Dzień Życzliwości w Misiach

Wydarzenie dodał(a) Aneta Niedźwiedzka - Godlewska

Światowy Dzień Życzliwości to jeden z najmilszych dni w roku. Dzień ten nie jest na razie popularnym dniem w Polsce, ale wychowankowie grupy "Misie" Miejskiego Przedszkola "Bajka" w Ełku uważają, że warto byłoby wpisać go na stałe w naszą tradycję. Świat wówczas byłby weselszy i łatwiej by się wszystkim żyło szczególne z uwagi na to, iż nasze społeczeństwo wykazuje skłonności do narzekania. Dlatego też przedszkolaki 20. listopada okazywały innym życzliwość poprzez rozdawanie uśmiechów oraz czegoś słodkiego. W ten sposób "Misie" zachęcały całą społeczność przedszkolną i lokalną byśmy częściej się uśmiechali, częściej mówili sobie nawzajem coś miłego, pomagali sobie wzajemnie - czasem naprawdę niewielki wysiłek z naszej strony może zmienić czyjeś życie na lepsze.

Przecież uśmiech, życzliwość, ciepły uśmiech jest lekarstwem na wszelkie zło. Jeśli wszyscy będziemy milsi i życzliwsi dla otoczenia to okaże się, że i otocznie odwzajemni się tym samym. A kto nie chciałby na swej drodze spotkać miłych, uśmiechniętych i życzliwych ludzi?

Dlatego też przedszkolaki z "Bajki" od najmłodszych lat uczą się co znaczy być życzliwym i pragną ją "zarazić" wszystkich dookoła.

„Nie proś świata, aby się zmienił na lepsze, to ty zmień się pierwszy”.

od Aneta Niedźwiedzka - Godlewska

do Aneta Niedźwiedzka - Godlewska