Pasowanie na przedszkolaka i starszaka w grupie "Duszki"

Wydarzenie dodał(a) Katarzyna Ziętal

„Wszystkich gości serdecznie witamy,

Na pasowanie Was zapraszamy!”

Dnia 10 listopada 2015 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość „Pasowania na przedszkolaka i starszaka”. Dzieci z grupy „Duszki” w wieku od 3 do 6 lat od dawna czekały na tę chwilę. Ćwiczyły wiersze, piosenki i tańce, nauczyły się także grać na instrumentach. To przecież niełatwe zadanie – udowodnić zebranym na widowni rodzicom, babciom, dziadkom oraz pani dyrektor, że zasługuje się na miano prawdziwego przedszkolaka lub starszaka. Nareszcie nadszedł długo oczekiwany moment. Występ artystyczny dzieci wypadł znakomicie. Starszaki udowodniły, że potrafią naprawdę wiele trudnych rzeczy, a dzieci młodsze we wszystkim starały się naśladować starszych kolegów. Żaden maluch nie uciekł do mamy, wszystkie pięknie występowały, pomimo, że na widowni zasiadało mnóstwo obcych dla nich osób. Na koniec wszystkie przedszkolaki złożyły przysięgę:

„Ja przedszkolak dzielny będę zawsze uśmiechnięty.

Będę słuchał rodziców i panie, i zjadał całe śniadanie…”

Grupa „Duszków” udowodniła, że zasłużyła na miano przedszkolaka i starszaka. Pani dyrektor wielką kredką pasowała dzieci – na przedszkolaka 3-4 latki, a na starszaka 5-6 latki. Otrzymały one także wiele upominków: odznakę z napisem „Jestem przedszkolakiem”, daszek „super starszak” i „super przedszkolak” oraz rożek obfitości, wypełniony słodyczami. „Duszki” były zachwycone! Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

od Katarzyna Ziętal

do Katarzyna Ziętal