Dyniowy Dzień w Przedszkolu Miejskim nr 3 w Jaworznie

Wydarzenie dodał(a) Anna Pederska
ponad 8 lat temu, wyświetleń 2032

W naszym przedszkolu pod koniec października obchodziliśmy Święto Dyni. Każdy przedszkolak upodobnił się w tym dniu do naszej bohaterki dnia- dyni. Wszystko  związane było tego dnia z dynią: zabawy, wiersze, piosenki, nawet posiłki. Dzieci rozmawiały o walorach zdrowotnych dyni, opisywały jej wygląd, recytowały z ilustracją ruchową wiersz o dyni, brały udział w zabawie z recytacją " Rośnij dynio malutka". Przedszkolaki miały również możliwość drążyć dynie łyżkami, poznając tajemnicę jej wnętrza. Brały udział w dyniowych konkurencjach sportowych: strącanie kręgli z papieru toaletowego dynią, toczenie kijkiem dyni slalomem - hokej dyniowy. W przerwach podane zostało ciasto dyniowe i pestki z dyni. Aby w pełni uczcić Dyniowy Dzień przedszkolaki w zespołach przy piosenkach o dyni, wykonały stworki dyniowe wykorzystując pestki dyni łuskane i niełuskane. Powstałe stworki ozdobiły wnętrze naszego przedszkola. W Dyniowym Dniu nasze zajęcia były wyjątkowe, a buźki przedszkolaków tryskały radością.

od Anna Pederska

do Anna Pederska