XXXVII Rajd Pieczonego Ziemniaka

Wydarzenie dodał(a) Agnieszka Siemieniako

3 października 2015 r. członkowie oraz sympatycy Przedszkolnego Koła Turystyczno-Krajoznawczego „Zielone Ludki” z Miejskiego Przedszkola nr 14 w Płocku po raz kolejny wzięli udział w XXXVII Rajdzie „Pieczonego Ziemniaka”. Nasza drużyna szła trasą: Płock Borowiczki – Kaplica Św. Huberta – Wykowo, w sumie 10 km. Droga w większości prowadziła leśnymi ścieżkami. Najpierw dotarliśmy do kaplicy św. Huberta, gdzie odbył się postój. Podziwiając piękno otaczającej nas przyrody odpoczywaliśmy, posilaliśmy się i nabieraliśmy siły na dalszą drogę. Następnie ruszyliśmy w kierunku Wykowa, gdzie na stadionie odbyło się zakończenie rajdu. Po dotarciu na miejsce dostaliśmy pyszne pieczone ziemniaki i mogliśmy upiec kiełbaski przy ognisku. Na zakończenie rajdu odbyło się rozdanie dyplomów i pucharów dla najlepszych drużyn. Wśród przedszkoli zajęliśmy pierwsze miejsce. Każdy rajd jest dla nas wspaniałą przygodą i okazją do integracji dzieci i rodziców z różnych grup naszego przedszkola i innych placówek. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie na turystycznym szlaku.

od Agnieszka Siemieniako

do Agnieszka Siemieniako