Światowy Dzień Uśmiechu

Wydarzenie dodał(a) Adriana Walkowiak

2 października 2015 r. w naszym  Przedszkolu obchodzono Światowy Dzień Uśmiechu, który świętowany jest w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi.

Specjalnie na ten dzień została przygotowana scenografia w sali; uśmiechnięte buźki, żółte balony, słoneczka oraz tablica z optymistycznymi hasłami. Rodzice przyprowadzający i odbierający dzieci z przedszkola dopisywali na naszej tablicy najróżniejsze hasła związane z "uśmiechem". Każdy  przedszkolak oraz nauczycielki były  ubrane w „coś żółtego”. Nauczycielki Barbara Jankowiak i Agata  Adamczak przygotowały dla dzieci mnóstwo atrakcji. Był :"Taniec uśmiechu", przebijanie balonów ze smutną miną, konkurs na Króla lub Królową uśmiechu (picie soku z cytryny ), pokaz śmiesznych min w czapeczkach "cudaczkach" oraz "pociągi uśmiechu". Każda grupa w tym dniu wykonała również  słoneczko z uśmiechniętą buzią dowolną techniką plastyczną. Następnie dzieci poszły na spacer po okolicy przedszkola i wręczały przechodniom przygotowane przez siebie uśmiechnięte buzie. Choć od rana każdy jest zabiegany - ludzie chętnie przystanęli, porozmawiali i uśmiechali się do nas. Chcieliśmy sprawić radość innym i zachęcać do częstego  uśmiechania się. Jesteśmy pewni ,że nam się to udało , bo na twarzach mieszkańców naszego miasta na widok przedszkolaków uśmiech pojawiał się od razu. Przedszkolaki ze starszych grup odwiedziły również urzędy i sklepy.

Wypowiedzi mieszkańców:

"...śmiech to zdrowie, a to jest wspaniały pomysł"

"....mało dziś okazji do uśmiechu ale na widok dzieci , każdy się uśmiecha..."

"....uważam , że uśmiechać trzeba się często..."

"...ludzie powinni się do siebie częściej uśmiechać"

Odchodząc do domu przedszkolaki wręczały swoim rodzicom "uśmiechnięte buźki" Dzieciom bardzo spodobał się ten dzień i z pewnością go powtórzymy .

od Adriana Walkowiak

do Adriana Walkowiak