Pieczenie Zebry - przepis

Wydarzenie dodał(a) Agnieszka Dunaj

Aby utwalić przepisy bezpieczeństwa: prawidłowe przechodzenie przez jezdnię można stosowac wiele ciekawych pomysłów. Można posłużyć się fajnym wierszem, np. Leżała zebra na drodze i wcale sie nie ruszała, szli po niej ludzie, lecz na to uwagi swej nie zwracała.I choć tak była deptana, to była zdrowa i cała bo zebra nie była żywa tylko namalowana.

Nasze przedszkolaki z Anielskiego przedszkola z Szaflar postanowiły ją upiec. Jakie było zdziwienie dzieci kiedy rano usłyszały, że dziś  będziemy piekli Zebrę. Przedszkolaki bardzo czynnie włączyli sie do akcji jak widać na zdjęciu. Dzięki życzliwośći naszych kucharek Zebra sie upiekła i była pyszna.Przepis dostali rodzice, którzy po powrocie z przedszkola spróbowali upiec ją z dziećmi w domu .Jeśli chcecie spróbować tego pomysłu oto przepis:

ZEBRA

Potrzebne: 6 jajek, 2 i pół szkalnki mąki pszennej,1 i pół szklanki cukru, 1 szklanka gorącej wody, 1 szklanka oleju, 3 łyżeczki proszku do pieczenia, 2 łyżki kakao.

Sposób wykonania:

Jajka (całe) ubić z cukrem. Dodać wodę i olej. Wsypać mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia. Ciasto podzielić na 2 części do jednej dodać kakao, a do drugiej 2 łyżki mąki.

Masę wlewać na przemian do okrągłej wysmarowanej tłuszczem blachy lub foremki (posypanej bułką tartą). Piec około 50-60 min w temp. 180 stopni.

od Agnieszka Dunaj

do Agnieszka Dunaj