Bliżej Pieska

Wydarzenie dodał(a) Kinga Woronowicz

Przedszkole Niepubliczne „Słoneczne Przedszkole” przyłączyło się do Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Bliżej Pieska”. Podjęliśmy działania, które służą kształtowaniu u dzieci postawy szacunku i miłości do zwierząt oraz odpowiedniego ich traktowania.

W naszym przedszkolu od początku jego istnienia jest „mini zoo” (obecnie: królik, rybki, żółw oraz koszatniczka). Obecność zwierzaków pomaga przedszkolakom poznać ich potrzeby. Dzieci wiedzą jak należy się nimi opiekować oraz zachowywać się w ich obecności. Podczas świąt oraz dni wolnych w przedszkolu dzieci wraz z rodzicami bardzo chętnie zabierają naszych milusińskich do domu zapewniając im opiekę. Nasze zwierzaki są pod stała opieką zaprzyjaźnionego weterynarza, który w każdej chwili służy radą i pomocą gdyż jest to mama jednego z naszych wychowanków.

Podczas realizacji naszego przedsięwzięcia kontynuowaliśmy  współpracę ze Schroniskiem dla Psów w Białymstoku. Jak co roku, także i w tym zorganizowaliśmy zbiórkę produktów żywnościowych w ramach akcji „Wigilia dla czworonogów”. Przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami nie zawiedli i w błyskawicznym tempie puste miejsce pod choinką wypełniły przeróżne smakołyki dla naszych czworonożnych przyjaciół.

Kolejnym punktem w naszej Kampanii były zajęcia edukacyjne z dogoterapeutą. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak wyglądają zajęcia terapeutyczne z udziałem psa. Dogoterapeutka przybliżyła wiadomości z zakresu opieki, pielęgnacji i karmienia czworonożnego pupila.

Przez cały rok tematyka zwierząt przewijała się w naszym przedszkolu bardzo często. W ramach zajęć edukacyjnych organizowane były wycieczki do lasu, parku i na łąkę aby móc obserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Białostockie Zoo „Akcent” chyba najczęściej w tym roku zostało odwiedzone przez dzieci ze „Słonecznego Przedszkola”.

Kontakt z różnego rodzaju zwierzętami ma niesamowicie korzystny wpływ na rozwój emocjonalny, psychiczny i społeczny dzieci. Uczą między innymi odpowiedzialności, troski o innych, systematyczności a przede wszystkim empatii i szacunku do zwierząt.

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.

od Kinga Woronowicz

do Kinga Woronowicz