Jubileuszowy Piknik Rodzinny w Miejskim Przedszkolu Nr 5

Wydarzenie dodał(a) Monika Iwaniuk

12 czerwca 2015 roku w Miejskim Przedszkolu Nr 5 im. Kubusia Puchatka w Sokołowie Podlaskim odbył się Jubileuszowy Piknik Rodzinny z okazji 15-lecia nadania imienia Kubusia Puchatka pod hasłem „15. rocznicę świętujemy dziś, Kubuś Puchatek to nasz miś”.
Uroczystość rozpoczęła się od zaśpiewania hymnu przedszkola, do którego słowa napisała pani Ewa Antolik (społeczny zastępca dyrektora). Po hymnie pani dyrektor Hanna Czartoryjska powitała zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: pani Grażyna Staręga (starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach), pan Bogusław Karakula (Burmistrz Miasta); pan Mieczysław Sobieszczak (Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych); dyrektorzy sokołowskich przedszkoli: pani Urszula Marcinkowska (MP 2); pani Jolanta Krysiak (MP 3); pani Ewa Zakrzewska (MP 4 Leśna Kraina), pani Beata Nowakowska-Sałata (dyrektor żłobka miejskiego) oraz szkół: pani Zofia Steć (SP nr 1); pan Dariusz Cybul (SP nr 2); pan Kazimierz Soszka (Gimnazjum nr 1); pani Hanna Lecyk (dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej); pani Iwona Kopiwoda (dyrektor SOK); pani Alina Simanowicz (Kierownik Działu Animacji Kultury); pani Bogumiła Korbuszewska (Kierownik Działu dla Dorosłych); pan Maciej Wójcicki (zastępca Nadleśniczego) oraz emerytowani nauczyciele, na czele z panią Aliną Marchel (pierwszym dyrektorem naszej placówki) oraz emerytowani pracownicy przedszkola. Na uroczystość zostali również zaproszeni rodzice, dziadkowie, absolwenci, przedszkolni sąsiedzi.

Po powitaniu przyszedł czas na część artystyczną w wykonaniu dzieci, które zaprezentowały swoje talenty taneczne, wokalne i recytatorskie. Na twarzach wielu rodziców widoczne było wzruszenie i duma ze swych pociech. Motywem przewodnim części artystycznej były pory roku, które pojawiały się na scenie przy dźwiękach muzyki Vivaldiego, a ich przyjście zapowiadali przedstawiciele Rady Rodziców.

Następnie przyszedł czas na niespodziankę w postaci tortu urodzinowego. Dodatkowo pani dyrektor Hanna Czartoryjska, by upamiętnić wspomniany jubileusz wraz z Kubusiem Puchatkiem wypuściła w niebo 150 balonów - symbolizujących nasze wspaniałe przedszkolaki. Zaproszeni goście mieli okazję, by złożyć życzenia w formie listów gratulacyjnych.

Tego dnia dla dzieci i naszych gości zorganizowano mnóstwo niespodzianek w tym: zabawa przy muzyce z DJ; animacje prowadzone przez klauna, dmuchaną zjeżdżalnię, przejażdżki na kucykach.

Podczas Pikniku gościli u nas także pracownicy Nadleśnictwa Sokołów, którzy już po raz kolejny zaangażowali się w działania na rzecz edukacji przyrodniczej prowadzone przez naszą placówkę. „Przyrodnicza ścieżka zmysłów” zachęcała do wielozmysłowego poznawania podłoża leśnego;  sympatycy przyrody mogli obejrzeć wystawę owadów. Natomiast najmłodsi przystąpili do układania gigantycznych puzzli. Nie zabrakło też miejsca dla małych artystów, którzy odrysowywali i kolorowali kształty leśnych ptaków, ssaków oraz liści drzew. Widać było, że przedszkolaki są zainteresowane odkrywaniem sekretów przyrody. W końcu patron naszego przedszkola mieszkał w Stumilowym Lesie.

W przerwach między zabawą można było posilić się przygotowanymi smakołykami: kiełbaską, chlebkiem ze smalczykiem i ogóreczkiem, babką ziemniaczaną, a na deser przepysznym ciastem upieczonym przez pracowników przedszkola. Rodzinny nastrój, słoneczna pogoda i przyjemna atmosfera sprawiły, że dzień ten był wyjątkowy, zarówno dla dzieci, rodziców jak i gości.

W przygotowaniu naszego Pikniku uczestniczyła Rada Rodziców oraz zaprzyjaźnione instytucje i firmy zewnętrzne: Sokołów S.A.; Topaz; Powiatowy Bank Spółdzielczy; EDCOM; Delikatesy Rytel; Bakoma; PSS Społem; PHU Daisy; Hurtownia Papirus; PSB Mrówka; Kancelaria ubezpieczeniowo-finansowa Agnieszka Tomaszewska.

Serdecznie dziękujemy Państwu za wsparcie i okazana życzliwość.

od Monika Iwaniuk

do Monika Iwaniuk