Mały Przyrodnik w Niepublicznym Przedszkolu Tuptuś

Wydarzenie dodał(a) Joanna Błeszyńska

Dnia 18 maja zaraz po pierwszym śniadaniu  wszystkie "tuptusiowe" przedszkolaki wsoadły do autokarów, które zawiozły nas do Nadleśnictwa "Śnieżka" znajdującego się w Kostrzycy. Na miejscu czekała już na nas pani Bogusia, która zaprosiła nas do zwiedzania. Rozpoczęliśmy od wędrówki pomiędzy drzewami, aż dotarliśmy do "ścieżki zmysłów". Była ona zrobiona z szyszek, trawy, kamieni, mchu, które można znaleźć w lesie, a które mają różny kształt i fakturę. Następnie udaliśmy się do hali, gdzie odbywa się sadzenie nasion w specjalnych kasetach przy użyciu maszyn. Potem pani Bogusia zaprowadziła nas do ogromnych szklarni ,w których nasionka rosły i stawały się małymi drzewkami. Gdy już podrosną zostają przenoszone ze szklarni i rosną już pod gołym niebem, a podlewają je specjalne zraszacze.

Kolejnym etapem zwiedzania była możliwość posadzenia własnego drzewka – sosny – w doniczce. Każdy mógł zabrać swoje drzewko do domu.

Po wyczerpującej pracy udaliśmy się do wielkiej altany stojącej na łące, gdzie zjedliśmy drugie śniadanie. Po śniadaniu mogliśmy pobiegać po łące i pobawićsię na placu zabaw. Na koniec udaliśmy się nad malutki stawik, gdzie mogliśmy zobaczyć dzieci żab – kijanki.

od Joanna Błeszyńska

do Joanna Błeszyńska