Muzykalne "Ekoludki"

Wydarzenie dodał(a) Katarzyna Szyłańska

Ekoludki to Mali Artyści. Bardzo lubimy muzykę. Ostatnio mieliśmy bardzo ciekawe muzyczne zajęcia. Pani włączyła muzykę poważną, a dzieci z zamkniętymi oczami słuchały tej muzyki i musiały wypowiedzieć się co w niej słychać. Kiedy tak słuchaliśmy wydawało nam się, że słyszymy ptaki, wiatr a nawet deszczyk. Udało nam się odgadnąć, że był to utwór o wiośnie. Pani wytłumaczyła, że jest to Wiosna z cyklu "Cztery pory roku" Vivaldiego. Jest to słynny kompozytor. Dzieci dostały kolorowe apaszki i tworzyły własne improwizacje ruchowe do Wiosny. Potem oglądaliśmy zapisy nutowe i dowiedzieliśmy się ile trzeba ćwiczyć, żeby zostać kompozytorem. Trochę poćwiczyliśmy i wyklaskiwaliśmy rytm nadany przez panią. Następnie dla porównania, pani włączyła nam pozostałe utwory: "Zimę", "Lato" i "Jesień" i w każdym z nich usłyszeliśmy elementy danej pory roku. Na koniec przy dźwiękach Wiosny tworzyliśmy prace plastyczne, każdy rysował to co słyszy w muzyce.

Mały Artysta

Projekt wspomagający realizację celów wychowania przedszkolnego w obszarach wychowania przez sztukę.

od Katarzyna Szyłańska

do Katarzyna Szyłańska