O tym każdy przedszkolak już wie, jak bezpiecznie w wakacje bawić się!

Wydarzenie dodał(a) Karolina Górska

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje i lato a więc czas na wspaniałe przygody i zabawy razem z bliskimi. Jednak aby były one w pełni bezpieczne dla wszystkich wypoczywających warto przed udaniem sie na zasłużony odpoczynek przybliżyć sobie zasady bezpiecznego wypoczynku.
Dzieci z Gminnego Przedszkola w Łęgu Probostwie 15 czerwca uczestniczyły w takich zajęciach. Na podstawie omawianych ilustracji przedszkolaki dowiedziały się jak należy zachowywać się w określonych sytuacjach, które mogą okazać się niebazpiecznymi dla dzieci. Przypomniano także numery alarmowe obowiązujące w naszym kraju i ich przeznaczenie. Na koniec zajęc każde dziecko wybrało sobie kolorowankę znaku drogowego do pokolorowania. Starszaki poważnie podeszły do tej rozmowy i bardzo aktywne brały w niej udział. Kilka tygodni wcześniej oglądały wóz strażacki i odbyły rozmowę  ze strażakami co jeszcze bardziej uświadomiło im jak bardzo ważne jest przestrzeganie zasad i dbanie o swoje bezpieczeństwo.

Bezpieczny Przedszkolak

Projekt wspomagający realizację celów wychowania przedszkolnego w obszarze wdrażania dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych.

od Karolina Górska

do Karolina Górska