Aktywne przedszkolaki w Przedszkolu "Tęczowy Ogród"

Wydarzenie dodał(a) Tomasz Jurczak

Przedszkolaki z "Tęczowego Ogrodu" w Nowym Sączu są aktywne przez cały rok. W przedszkolu mamy "Sportowy piątek", gdzie dzieci mają okazję kształtować swoją sprawność fizyczną. W ramach tych zajęć nauczycielka organizuje dzieciom różnego rodzaju gry i zabawy sortowe. Przedszkolaki chętnie rywalizują ze sobą w zawodach. Poznają także różne dyscypliny sportowe i chętnie próbują w nich. swoich sił. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci poznają znaczenie sportu. Chętnie biorą udział w ćwiczeniach gimnastycznych. Gdy tylko dopisze pogoda, przedszkolaki wychodzą na spacery. Spędzają także czas w ogrodzie przedszkolnym, gdzie biorą udział w zabawach z piłką etc. Dnia 13.04. 2015 r. przedszkolaki brały udział w zajęciach, których tematem była zdrowa żywność. Dzieci poznały piramidę zdrowego żywienia, brały aktywny udział w dyskusji na temat zdrowych produktów. Prawidłowo wymieniały zagrożenia płynące z niezdrowego trybu życia czyli braku aktywności fizycznej oraz nieodpowiedniego odżywiania.

Aktywny Przedszkolak

Projekt wspomagający realizację celów wychowania przedszkolnego w obszarze wychowania zdrowotnego i kształtowania sprawności fizycznej dzieci.

od Tomasz Jurczak

do Tomasz Jurczak