Happening "Dzieci to nie ryby, głos mają i swoje prawa znają!"

Wydarzenie dodał(a) Beata Osińska

Happening przedszkolaków "Dzieci to nie ryby, głos mają i swoje prawa znają!" - to hasło przewodnie happeningu przedszkolaków, którego organizatorem w Dniu Dziecka było Przedszkole Miejskie z Oddziałem Specjalnym i Oddziałem Integracyjnym Nr 4 w Mińsku Mazowieckim. W tej uroczystości odbywającej się pod patronatem Pana Burmistrza Marcina Jakubowskiego wzięły udział maluchy z siedmiu mińskich przedszkoli. Celem imprezy było przypomnienie o prawach dzieci oraz zintegrowanie działań przedszkoli. Przedszkolaki zgromadziły się pod przywództwem Króla Maciusia I pod Urzędem Miasta i okrzykiem zaprosiły Pana Burmistrza do wspólnej zabawy. Barwny korowód maluchów na czele którego wędrowali werbliści oraz Pan Burmistrz i Król Maciuś I przeszedł ulicami naszego miasta na plac przed Miejskim Domem Kultury. Tam na dzieci czekała Orkiestra Dęta Miasta Mińska Mazowieckiego pod batutą Marcina Ślązaka i w rytmie marsza wprowadziła wszystkich przed tron Króla Maciusia I, który przekazał na ręce Pana Burmistrza spisane prawa dzieci i prosił o pilnowanie przez cały rok by nie były łamane. Pan Burmistrz obiecał zgromadzonym, że będzie otaczał dzieci szczególną opieką i planował dalsze inwestycje mające na celu podniesienie atrakcyjności placów zabaw. Potwierdzeniem słów Pana Burmistrza było przekazanie symbolicznego klucza do miasta przedstawicielowi przedszkolaków. W dalszej części uroczystości maluchy przy muzyce granej przez orkiestrę dętą wesoło bawiły się w towarzystwie Smoka, Kubusia Puchatka oraz młodzieży z Gimnazjum Miejskiego Nr 2. Przedszkolaki prezentowały przygotowane przez siebie (z dużą pomocą rodziców) transparenty oraz hasła promujące prawa dzieci. Przybyłe przedszkola otrzymały pamiątkowe plansze, soczki oraz wiatraczki ufundowane przez Pana Burmistrza. "Jestem nauczycielką przedszkola. Przemieniam świat" to napis na koszulkach organizatorów imprezy, którzy przygotowali ją po to, aby każdy dzień naszych podopiecznych był Dniem Dziecka.

od Beata Osińska

do Beata Osińska