Sport to zdrowie!

Wydarzenie dodał(a) Karolina Górska

Lato coraz bliżej, pogoda coraz piękniejsza, a więc to dobra pora, aby całą grupą wyjść na świeże powietrze. O sporcie i ruchu na świeżym powietrzu rozmawialiśmy podczas zajęć kilkakrotnie. Teraz pora, aby teorię wykorzystać w praktyce. 1 czerwca w Gminnym Przedszkolu w Łęgu Probostwie grupa dzieci 6-letnich spędziła Dzień Dziecka na placu zabaw, a cały dzień obchodzono pod hasłem Dnia Sportu. Zaczęliśmy od zabaw chustą animacyjną potem dołączyliśmy do zabawy gumowe piłeczki. Następnie odbyła się krótka, ale intensywna rozgrzewka, po której dzieci podzielone zostały na dwie drużyny. Jako wsparcie do grup dołączyły niezawodne mamy, które wspierały dzieci dopingiem i dobrym słowem. Podczas konkurencji użyto piłek, skakanek, pachołków, szarf, worków do skakania, z których ułożono istne tory przeszkód. Zawody zakończyły się remisem, a potem dzieci bawiły się jeszcze na placu w swoje ulubione zabawy oraz zabawy z wykorzystaniem sprzętów terenowych. Dzieci zadowolone i zmęczone przez dłuższy czas opowiadały, o tym jak ciekawie i przyjemnie było spędzić swoje święto. Już za kilka dni planujemy małą powtórkę...

Aktywny Przedszkolak

Projekt wspomagający realizację celów wychowania przedszkolnego w obszarze wychowania zdrowotnego i kształtowania sprawności fizycznej dzieci.

od Karolina Górska

do Karolina Górska