II Przegląd Artystyczny Przedszkoli - Kraków Południe

Wydarzenie dodał(a) Natalia Pazdan

Już po raz drugi wielu  niezwykłych emocji i wzruszeń dostarczyły  tańczące przedszkolaki. W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 35 odbył się II Przegląd Artystyczny Przedszkoli - Kraków Południe pod hasłem "Roztańczony Przedszkolak", który w tym roku honorowym patronatem objęli miesięcznik "Bliżej Przedszkola", Radio Bajka, portal internetowy miastodzieci.pl. O randze imprezy świadczą ludzie wielkiego serca, dzięki którym  może ona trwać i się rozwijać. Swoje serca i portfele otworzyli dla dzieci Sponsorzy i Partnerzy Przeglądu: BM Hause domy z bali, Marand, Syllabus, Krebo, 5 Fal, Lewiatan Swoszowice, Fundacja Tesco Dzieciom, Dorota Ostrowska fotografia, M-Team Kraków i Backoffice Project.

Imprezę zaszczycili także swoją obecnością goście z różnych dziedzin kultury, tańca i Rady dzielnicy X, zasiadając w szanownym jury:

Pani Iwona Blecharz - kierownik Osiedlowego Klubu Kultury Soboniowice

Pani Jadwiga Szarek - kierownik Osiedlowego Klubu Kultury Wróblowice

Pan Andrzej Drąg - radny Dzielnicy X

Pani Magdalena Dąbrowska - tancerka sportowego tańca towarzyskiego, instruktorka w szkole Prima Dance

Pani Anna Buraś - choreograf, Mistrzyni Polski w tańcu brzucha, instruktor zumby
II Przegląd Artystyczny Przedszkoli uroczyście otworzył  dyr. zespołu szkół – Mariusz Wagiel, a imprezę poprowadziły Natalia Pazdan – główna pomysłodawczyni i organizatorka imprezy oraz Magdalena Mazur - nauczyciel przedszkola. Swoimi występami Przegląd uświetnili: para taneczna z M-Team Kraków, a także Dzieci z Osiedlowych Klubów Kultury Wróblowice i Soboniowice.

Przegląd miał charakter konkursu, w którym wzięło udział 11 Przedszkoli z południowych dzielnic Krakowa. Oceniano choreografię, dobór muzyki i stroju, wykonanie, ogólne wrażenie.

Grand Prix

Zespół Magic Dance - Niepubliczne Przedszkole "Zaczarowana Planeta"

I Miejsce

Zespół Czerwone Kropeczki - Samorządowe Przedszkole nr 34

II Miejsce

Zespół UPA Dance - Samorządowe Przedszkole nr 136

III Miejsce

Zespół Czaderki - Samorządowe Przedszkole nr 32

Zespół Wesołe Nutki - Samorządowe Przedszkole nr 67

Ustne wyróżnienie

Zespół Babski Gang - Samorządowe Przedszkole nr 2

Zespół Wiosna  - Samorządowe Przedszkole nr 132

W konkursie nie było przegranych, wszystkie dzieci otrzymały medale, pamiątkowe dyplomy, nagrody i upominki!
Poza fantastyczną atmosferą występów, radością oczekiwania na wyniki, nie zabrakło też słodkiego poczęstunku dla wszystkich uczestników konkursu.
Do zobaczenia za rok!

od Natalia Pazdan