"Tygryski" przyjaciółmi książek

Wydarzenie dodał(a) Agata Janus

Grupa Tygrysków z Przedszkola nr 34 z oddziałami integracyjnymi w Zabrzu to prawdziwi przyjaciele książek. Wybraliśmy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej filia 20. Tam Pani Bibliotekarka opowiedziała nam historię książęk , oglądaliśmy zdjęcia pierwszych książek , hieroglifów, papirusów itp. Oglądaliśmy różne książki - malutkie jak pudełko zapałek i duże. Potem dowiedzieliśmy się z jakich części składa się książka, że ma tutył, autora. Spróbowaliśmy własnych sił odszukując na półkach różnych książek. Po powrocie do przedszkola czekała już na nas niespodzianka. Książkowy skrzat - Bajkolubek zostawił dla nas zadania.:

• Odgadywaliśmy pracując z ilustracjami co lubią książki,
  • zgadywaliśmy z jakiej książki pochodzą rożne przedmioty (np. bucik do Kopciuszka, Koszyczek do Czerwoego Kapturka itp),
  • kolorowaliśmy komiks przypominający nam jak należy dbać o książki,
  • opowiadaliśmy o swoich ulubionych książkach,
  • porządkowaliśmy naszą grupową biblioteczkę i naprawialiśmy książki, które były popsute

Kiedy wykonaliśmy wszystkie zadania, Bajkolubek zostawił nam odznaki przyjaciela książek - które wkleiliśmy do naszych książeczek Poszukiwaczy Przygód.

Przyjaciel Książki

Projekt wspomagający gotowość do nauki czytania przedszkolaków, a także rozbudzający zamiłowanie do książek.

od Agata Janus

do Agata Janus