Konkurs dla nauczycieli na scenariusz gry terenowej rozstrzygnięty

Wydarzenie dodał(a) Monika Iwaniuk

„HIP, HIP HURRA!
Przedszkole nr 5 swój jubileusz ma.
Kubuś Puchatek od lat piętnastu,
to imię nosi dzięki miastu.
Z tej okazji nauczycieli do wzięcia udziału w Ogólnopolskim konkursie zaprosiliśmy,
a 24 kwietnia jego wyniki oficjalnie ogłosiliśmy.

Tego dnia naszymi gośćmi byli pani Grażyna Staręga (starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach), dyrektorzy sokołowskich przedszkoli: pani Urszula Marcinkowska (MP 2); pani Jolanta Krysiak (MP 3); pani Ewa Zakrzewska (MP 4 Leśna Kraina), pani Beata Nowakowska-Sałata (dyrektor żłobka miejskiego) oraz nauczyciele wychowania przedszkolnego biorący udział w konkursie.
Konkurs zorganizowany został przez Miejskie Przedszkole nr 5 im. Kubusia Puchatka w Sokołowie Podlaskim. Jego celem było: dzielenie się ciekawymi pomysłami edukacyjnymi oraz przedstawienie potencjału twórczego nauczycieli wychowania przedszkolnego.
Na konkurs wpłynęło 20 scenariuszy z 4 sokołowskich przedszkoli oraz z 8 placówek z Polski w tym: z Białegostoku, Łagiewnik Małych, Nowego Sącza, Katowic, Krakowa, Sulechowa, Wielgomłynów oraz Wieliczki.
Pani dyrektor Hanna Czartoryjska wręczyła laureatom oraz nauczycielom, którym przyznano wyróżnienia nagrody rzeczowe. Natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie.
Wyniki konkursu znajdują się na stronie przedszkola w protokole z posiedzenia komisji.
Dla naszych gości, laureatów i uczestników konkursu  przedszkolaki przygotowały część artystyczną. Dzieci pokazały swoje umiejętności i potencjał jaki w nich drzemie. Wspaniale sobie poradziły. Dzięki takim działaniom przedszkolaki odkrywają swoje pasje oraz rozwijają talenty i umiejętności. Wszelkie działania, w których biorą udział nauczyciele są z myślą o Przedszkolakach i ich rozwoju.
Szanownym Gościom serdecznie dziękujemy za przybycie i wspólne odkrywanie kreatywności nauczycieli biorących udział w Ogólnopolskim konkursie na scenariusz gry terenowej „W Stumilowym Lesie”.
Jesteśmy przekonani, że uczestnictwo w tym przedsięwzięciu stworzyło możliwości samodoskonalenia i pogłębienia wiedzy. Gratulujemy i życzymy kontynuacji twórczych działań.

od Monika Iwaniuk

do Monika Iwaniuk