Dzień Ziemi w Przedszkolu nr 21

Wydarzenie dodał(a) Hanna Jary
ponad 9 lat temu, wyświetleń 2056

Corocznie 22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Toteż dzieci z grupy Jeżyki z Przedszkola nr 21 w Rybniku pod przewodnictwem Pani Hanny Jary oraz Pani Eweliny Dziwoki wystąpiły w ekologicznym przedstawieniu. We wszystkich grupach wiekowych dzieci ubrane były w kolory symbolizujące segregację odpadów. Były to kolory: niebieski - grupa Krasnoludki, żółty - grupa Biedronki oraz zielony - grupa Pszczółek. Zadaniem grup była segregacja odpadów znajdujących się w sali przedszkolnej na czas przedstawienia. W czasie tej zabawy dzieci poznały zasady segregacji oraz znaczenie recyklingu dla ochrony środowiska. Ponadto zgromadzone dzieci wysłuchały apelu zwierząt oraz prośby o dbanie i szanowanie otaczającej przyrody. Najmłodsi wzięli również udział w ekologicznych zagadkach oraz wspólnym przyrzeczeniu. Dziewczynki z grupy Jeżyki zaśpiewały zwrotki piosenki pt. ”Ziemia zielona wyspa”, następnie cała grupa refren. Ponadto odbył się taniec zwierząt do melodii wybitnego muzyka Piotra Czajkowskiego. Wszystkie dzieci w ramach podziękowań od „Pani Ziemi” otrzymały kolorowanki „Bądź EKO”. Punktem kulminacyjnym spotkania był happening zorganizowany pobliskimi ulicami przedszkola. Dzieci trzymały piękne kwiaty na znak obcowania z przyrodą. Po powrocie ze spaceru najmłodsi mieli okazję rysować ekoludki oraz inne ekologiczne symbole kolorową kredą na bruku przedszkolnym. Na zakończenie Pani Ziemia wyraziła uradowanie słowami:

„Raduje się serce me,

Bo wielu przyjaciół o mnie troszczy się.

Dziękuję, moi mili.

Gdybyście tego dziś nie uczynili,

Moja kadencja byłaby gorsza,

Lecz jestem już zdrowsza!”

od Hanna Jary

do Hanna Jary