Segregujemy i liczymy

Wydarzenie dodał(a) Michalina Konstanty

Matematyka towarzyszy nam codziennie: kiedy bawimy się w sali i idziemy na spacer. Tym razem zajęcia z elementami matematyki odbyły się 14 kwietnia 2015 w grupie Biedronek przy okazji tygodnia o nazwie „Dbamy o Ziemię - naszą planetę”. Kiedy przedszkolaki dowiedziały się, co robić aby pomóc naszej planecie, zaczęła się matematyczna zabawa pt. „Segregujemy i liczymy”. Nawet tak prozaiczna czynność jak segregowanie śmieci może być dobrą okazją do zabawy z matematyką. Najpierw, posegregowaliśmy odpady do odpowiednich worków - stworzyliśmy zbiory. Następnie policzyliśmy ile elementów mamy w każdym zbiorze – przyporządkowaliśmy odpowiedni wynik (cyfrę). Ustalaliśmy w którym zbiorze jest więcej/mniej/tyle samo. Potem układaliśmy działania: dodawaliśmy, odejmowaliśmy oraz układaliśmy równania ze znakiem mniejszości i większości. Moglibyśmy tak bez końca…To nauka, ale przede wszystkim dobra zabawa! Dlatego wszystkim dopisywał dobry humor!

Opowieści z Krainy Liczb

Projekt wspomagający realizację celów wychowania przedszkolnego w obszarze wspomagania rozwoju intelektualnego dzieci wraz z edukacją matematyczną.

od Michalina Konstanty

do Michalina Konstanty