Dzień Przedszkolaka w Przedszkolu Miejskim Nr 25 w Gorzowie Wlkp.

Wydarzenie dodał(a) Mariola Bułkowska

„Od najmłodszego aż po starszaka wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka.”

W piątek po raz pierwszy uroczyście obchodzony był w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione przez Sejm, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.
Już od rana w przedszkolu  trwały gorące przygotowania. Nad wszystkim czuwały nauczycielki Pani Iza i Pani Mariola. Świętowanie rozpoczęliśmy o godz. 14.30. Wspólnie z rodzicami wszystkie dzieci zebrały się na przedszkolnym placu zabaw. Uroczystość rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu Naszego Przedszkola, następnie Pani Dyrektor  złożyła życzenia wszystkim dzieciom z okazji ich Święta.  Odczytany został  również list od Pani poseł Krystyny Sibińskiej. W specjalnym liście z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka życzyła  dzieciom, radości z uczenia się siebie i świata, zarówno teraz – gdy są małe, jak i w ich dalszym życiu.

"Niech czas zabaw przedszkolnych zaszczepi w was na zawsze potrzebę bycia wielkim odkrywcą, zadającym coraz to nowe pytania i poszukującym na nie odpowiedzi, eksploratorem nieustannie zaciekawionym złożonością swojego otoczenia".

W dalszej części dzieci zbudowały tort z wcześniej przygotowanych i udekorowanych przez nie kartonów a Pani dyrektor zapaliła symboliczną świeczkę. Wszystkie zebrane na placu przedszkolaki odśpiewały Hymn Dnia Przedszkolaka. Tym samym uroczyście Pani dyrektor otworzyła obchody „Dnia Przedszkolaka”. W programie uroczystości znalazły się również występy kuglarzy, pokaz zumby oraz inne atrakcje: malowanie twarzy, pokaz balonowych sztuczek i warsztaty robienia balonów. Dzieci mogły również obejrzeć pokazy piłkarskie oraz osobiście wziąć w nich udział. Wśród dzieci i rodziców panowała wspaniała atmosfera a wszystkim dopisywał  radosny nastój. Na pamiątkę obchodów wszystkie dzieci otrzymały medal z logo Dnia Przedszkolaka. Dzień ten był dla wszystkich dzieci pełen niezapomnianych emocji, wrażeń i wielkiej radości.

Celem obchodów Dnia Przedszkolaka było:

· integracja i współdziałanie wielu środowisk, osób i instytucji mających wpływ na wizerunek i jakość funkcjonowania przedszkoli;

· dostarczenie dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem;

· propagowanie nowoczesnego wychowania przedszkolnego.

Było to prawdziwe święto, w którym nasze dzieci poczuły się wyjątkowo i są dumni z bycia Przedszkolakiem.

Przygotowanie i prowadzenie:

mgr Mariola Bułkowska,