Wycieczka do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt "Azorki" w Gorzowie

Wydarzenie dodał(a) Mariola Bułkowska

Dnia 12 lutego 2015r. przedszkolaki z grupy Kubusie Puchatki odwiedziły Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt ”Azorki” w Gorzowie Wlkp. Celem wycieczki było przekazanie zebranej żywności, koców, kołder oraz innych potrzebnych rzeczy dla podopiecznych tego schroniska. Wszystko to zostało zgromadzone w ramach akcji pod hasłem ”Zimowa paczka dla zwierzaczka" oraz konkursu zorganizowanego między grupami przedszkolnymi w zbiórce karmy, która została ogłoszona i przeprowadzona w naszym przedszkolu. Głównym założeniem i celem akcji było uwrażliwienie dzieci na los bezdomnych zwierząt oraz chęć kształtowania już od najmłodszych lat gotowości niesienia pomocy bezbronnym i skrzywdzonym zwierzętom.
Przedszkolaki i rodzice bardzo licznie i chętnie przyłączyli się do zbiórki rzeczy dla podopiecznych ze schroniska. Nad całością akcji czuwała nauczycielka Mariola Bułkowska. Głównym założeniem i celem akcji było uwrażliwienie uczniów na los bezdomnych zwierząt oraz chęć kształtowania u młodzieży gotowości niesienia pomocy bezbronnym i skrzywdzonym zwierzętom.
Gdy dotarliśmy na miejsce wszystkie dzieci były bardzo ciekawe tego miejsca, gdyż nigdy wcześniej nie były w schronisku. Na twarzach niektórych malował się smutek na widok tylu biednych  przebywających w klatkach psów, na niektórych zaciekawienie i lęk. Wszystkie zwierzęta, gdy nas zobaczyły zaczęły strasznie szczekać. Kiedy przekazaliśmy wszystkie przywiezione przez nas dary mogliśmy pospacerować po terenie schroniska. Niektóre psy chciały się z nami bawić, (jedne podawały łapy, inne skakały na siatkę wesoło merdając ogonem), ale niestety nie pozwolono nam ich dotykać. Przedszkolaki z ciekawością przyglądały się wszystkiemu wokół. Dzieci miały możliwość obejrzeć przebywające w schronisku psy. Pracownik schroniska opowiedział, w jaki sposób dostają się tam zwierzęta. Dzieci zapewniły, że na tej jednej akcji nie poprzestaną, ponieważ wiedzą, że zwierzętom trzeba pomagać i nie wolno ich krzywdzić. Na zakończenie naszej wizyty wspólnie z przedszkolakami zdecydowaliśmy, że adoptujemy wirtualnie pieska. Nasz wybór padł na pięknego, czarnego psa o imieniu „Laos”. Wszystkie dzieci zgodnie zaakceptowały naszego nowego podopiecznego. Już wkrótce przy boksie naszego pupila zawiśnie tabliczka z informacją o wirtualnej adopcji przez dzieci z grupy Kubusie Puchatki z przedszkola Miejskiego nr 25 w  Gorzowie Wlkp.
Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia z "naszym" psem Laosem. Nasza wizyta dobiegła końca i trzeba wyło wracać do przedszkola. Pracownicy schroniska podziękowali nam za wsparcie
i pomoc zwierzętom. Wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

Opracowała mgr Mariola Bułkowska

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.

od Mariola Bułkowska

do Mariola Bułkowska