Z "Małymi Polanami" przedszkolacy poznają Gniezno

Wydarzenie dodał(a) Dąbrówka Langner

18 marca 2015r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie odbył się międzyprzedszkolny konkurs wiedzy pt. „Moje miasto Gniezno”. Organizatorem imprezy było Przedszkole nr 8 „Mali Polanie” we współpracy z MOK-iem. Patronat honorowy sprawował Prezydent miasta Gniezna p. Tomasz Budasz. Zaproszenie do konkursu przyjęło 8 przedszkoli. Imprezę otworzył Zastępca Prezydenta miasta Gniezna p. Michał Powałowski. Zmagania uczestników oceniało jury w składzie: Dyrektor Biblioteki Publicznej miasta Gniezna p. Janusz Ambroży, Dyrektor Wydziału Edukacji w UM p. Telesfor Gościniak oraz Dyrektor Przedszkola nr 8 p. Małgorzata Walendowska –Zamiar. Dzieci musiały wykazać się wiedzą historyczną dotyczącą Gniezna, znajomością topografii miasta, szybkością i sprawnością fizyczną. Zadania konkursowe sprawiły uczestnikom wiele radości, a u dopingujących ich koleżanek i kolegów wywoływały wiele pozytywnych emocji. Scenografię tworzyły między innymi prace plastyczne nagrodzone  i wyróżnione w ogólnopolskim konkursie plastycznym organizowanym przez Przedszkole nr 8 „Gniezno – pierwsza stolica Polski”.

od Dąbrówka Langner

do Dąbrówka Langner