Magiczne słowa trzy

Wydarzenie dodał(a) Joanna Augustyniok

19 marca 2015r. w grupie  4-5 latków Sowy zostały zrealizowane zajęcia w ramach projektu "Dziękuję, Przepraszam, Proszę". Na początku nauczycielka zaprezentowała dzieciom wiersz Cz. Janczarskiego pt. "Piękne zwyczaje". Po wysłuchaniu wiersza dzieci odpowiadały na pytania dotyczące treści wiersza. Następnie odbyła się swobodna rozmowa w kręgu dotycząca właściwego zastosowania zwrotów grzecznościowych oraz podstawowych zasad kulturalnego zachowania się. Dzieci uczestniczyły w zabawie pt. „Co trzeba powiedzieć?”. Były to scenki sytuacyjne z życia przedszkolaków. Po otrzymaniu papierowych serduszek z "Czarodziejskiej Skrzyni Miłych Słów" dzieci w parach wymieniały się serdecznościami i serduszkami. Po zabawie nauczycielka rozwiesiła  plakat przedstawiający trzy magiczne słowa, które zostały odczytane przez dzieci 5-letnie. Aby utrwalić słowa z plakatu dzieci wysłuchały piosenkę z tymi zwrotami. Na zakończenie zajęć odbyła się  zabawa ruchowa, polegająca na reagowaniu na czarodziejskie słowa, po której dzieci zostały odznaczone medalem grzecznego i uprzejmego przedszkolaka. Dumne przedszkolaki obiecały używać "magicznych" słów codziennie i ustawiły się do zdjęcia.

Dziękuję, Przepraszam, Proszę

Projekt wspomagający realizację celów wychowania przedszkolnego w obszarze rozwijania umiejętności społecznych przedszkolaków.

od Joanna Augustyniok

do Joanna Augustyniok